ONLINE: Fotbalisté MFK Vyškov promarnili dvougólový náskok a znovu doma ztratili

Sport

Fotbalisté na drnovickém stadionu při zápase MFK Vyškov proti Táborsku

Šlágr druhé ligy nakonec nemá vítěze. Utkání skončilo za remízového stavu 2:2. Na drnovickém stadionu domácí soupeře tlačili a po pauze si vybojovali dvougólový náskok, když se trefili Schön a Krollis. Jenže v rozmezí tří minut Jihočeši utkání dvěma brankami zdramatizovali. Na 2:2 vyrovnal v 76. minutě střídající Sojka. Moravané se tak dál drží na druhé příčce Fortuna Národní ligy. Na jaře ale ještě nevyhráli a na záda jim dýchá právě Táborsko. Oba celky si udržují šanci na postup.

MFK Vyškov - Táborsko 2:2

0:0, 2:2

Poslední aktualizace 30. 3. 2024 12:09

Online reportáž z klíčového zápasu FNL: MFK Vyškov x FC Táborsko - právě probíhá

90+3 Konec zápasu

Víc už se toho nestane. Utkání končí remízou 2:2.

90+3 Šance domácích

Poslední příležitost si vypracoval domácí Sylla. Zpoza vápna ale střílí nad!

90 Nastavení

Sudí nastaví tři minuty.

87 Tlak MFK Vyškov

Modrobílí se v závěru snaží zvrátit utkání na svou stranu. Obrana hostí ale poctivě dostupuje.

82 🟨 série žlutých karet

V průběhu tří minut si hosté vysloužili hned dvě napomenutí, a to Straalman a Delferriere.

84 Střídání domácích

Do hry přichází Aberkane místo Němečka a Svoboda místo Schöna.

80 🟨 Žlutá karta pro domácího Kateřiňáka

Rychlý útok červených ostrým zákrokem zastavil Kateřiňák a sudí mu ukazuje žlutou kartu.

75 Střídání na obou stranách

Na hřiště přichází další nové tváře. V domácím dresu Diallo nahrazuje Fombu a Delferriere Enemeho. Zápas končí také pro táborského Varačku, místo něj naskakuje do utkání Tusjak.

75 ⚽️ Studená sprcha pro domácí! Táborsko vyrovnává

Střídající Alexandr Sojka vystihl rozehrávku domácích, obešel brankáře a k nelibosti fanoušků srovnává stav utkání na 2:2.

74 ⚽️ GÓL! Táborsko snižuje!

Táborsko až teď zahrozilo z ojedinělé šance a je z toho gól. Míč na hranici šestnáctky převzal Jakub Šašinka a ranou k tyči snižuje.

62 Střídání hostů

Táborský kouč střídá hned trojici hráčů. Ze hřiště jdou Zeman, Svatek a Sunzu. Přichází Sojka, Osmančík a Šašinka.

50 ⚽️ GÓL! Další trefa domácích.

Vzápětí se opakuje stejný scénář jako u prvního gólu. Vyškovští překombinovali domácí obranu a hrdinou je tentokrát lotyšský kanonýr Raimonds Krollis. Ten v malém vápně vyřešil situaci s chladnou hlavou, udělal kličku Pastornickému a zvýšil na 2:0.

57 ⚽️ GÓL! Vyškov se ujímá vedení!

Útočné snahy se domácím vyplatili. Přihrávku si ve vápně zpracoval Patrik Schön, oprostil se od dotírajícího obránce a zblízka rozvlnil síť.

52 Ošetřování a střídání

Na trávníku teď zdravotníci ošetřují domácího kapitána Štěpánka, který při střele špatně došlápl a zranil se. Jeho místo zaujme Lukáš Lahodný.

49 První minuty druhého dějství

Po změně stran jsou na koni Moravané a vyvíjejí tlak na obranu hostů.

46 Začátek druhého poločasu

Hlavní rozhodčí Petřík úvodním hvizdem zahájil druhou pětačtyřicetiminutovku.

46 Statistiky první půle

V držení míče měli převahu domácí (58:42, v %), na střely to bylo vyrovnané (3:3). Na rohové kopy je to zatím 3:0 pro MFK Vyškov.

45 Závěr poločasu

Ani během jedné nastavené minuty se nic důležitého nestalo, vyrovnaný první poločas tak končí bez branek.

41 Roh pro Vyškov

Roh pro domácí teď vybojoval Schön. Standardní situaci ale s přehledem odvrátila obrana táborských.

37 Hrubé zákroky

Domácí se teď dopustili hned několika faulů, hra se tak na několik minut zpomalila.

34 🟨 žlutá karta pro Varačku

Kartu vidí po ostrém skluzu hostující obránce.

29 Akce Moravanů

Domácí, hrající v bílomodrém, teď vymysleli zajímavý útok. Sylla hledal pasem za obranu rychlonohého Krollise, u míče byl ale první brankář Táborska.

27 Další výpad hostí

Až k brankáři si vybojoval cestu Svatek, zblízka ale trefil jen vybíhajícího strážce domácí svatyně.

24 Nebezpečná šance

Jihočeši jsou dopředu také nebezpeční. Rychlá útočná akce po levém křídle skončila střelou mimo.

19 Nebezpečná akce MFK Vyškov

Naopak na druhé straně nebezpečně zprava centroval Ilko. Nikdo z útočníků ale nedoskočil dostatečně vysoko. Střela po následném rohu mířila jen na brankáře Pastornického.

16 Nepřesnost v útoku hostí

Hosté se teď snaží prolomit vyškovský obranný blok, ale jejich snahy kazí nepřesnost ve finální přihrávce.

11 Prvních deset minut utkání

Na stadionu v Drnovicích zatím diváci sledují pohledný fotbal s útočnou snahou na obou stranách. Do vápna se teď dral domácí Němeček, ale kousek od cíle padl k zemi. Rozhodčí to jako faul nevyhodnotil.

9 Šance Táborska

Dopředu se osmělili také hosté a závar ve vápně musel hasit domácí gólman Stejskal.

5 Nebezpečná situace

Domácí teď také zahrozili, útok vedl Krollis. Obrana Táborska jeho průnik zastavila na hranici vápna.

2 Start utkání

Utkání před minutou odstartovalo a aktivněji do něho vstoupili v červeném hrající hosté.