Masarykova univerzita přestřílela Baťovu, doma vyhrála o tři góly

Sport

Fotbalový tým Masarykovy univerzity. Foto: Šimon Herman

Brno - Univerzitní liga je nová soutěž mezi univerzitami napříč Českou republikou. Brno reprezentuje Masarykova univerzita, která je ve skupině s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a Univerzitou Palackého v Olomouci. V prvním kole brněnští hostili Zlín.

Ve čtvrtečním zápase nové univerzitní ligy se utkala Masarykova univerzita (MUNI) se ševci z Univerzity Tomáše Bati ze Zlína (UTB).

Po nejistém začátku obou týmů se v páté minutě dostala do vedení domácí MUNI zásluhou Tomáše Šperka. “Byl to nacvičený signál z tréninku, takže zásluha patří taky trenéru Bokůvkovi,” popisuje svůj gól z rohu Šperka.

Radost z vedení ale Brňanům nevydržela dlouho, protože hosté za minutu srovnali kvůli nedorozumění v obraně domácích.

Další desetiminutovka patřila MUNI, která měla sérii šancí, ve kterých se ocitli Kristoň, Hromek a Petřík. Žádnou z šancí nevyužili, a tak se slova ujali hosté, kteří zvýšili na 1:2. Scénář se však opakoval a ani hosté nevedli dlouho, za tři minuty srovnal Krištof. V té chvíli do poločasu zbývalo asi deset minut a vyrovnaný zápas překlopil na stranu Masarykovy univerzity na konci poločasu Kristoň.

Druhá půlka přinesla spoustu šancí, hlavně na straně domácích. Přibližně deset diváků vidělo tři góly, ale jen do sítě hostí. Postupně se prosadili Kristoň s Moučkou a uzavřeli tak skóre na 5:2 pro MUNI. Zbytek poločasu už hráli s míčem většinou domácí, z početných šancí už ale nevyužili ani jednu. Hlavně Kristoň s Veličkou trápili obranu Zlíňanů. A první jmenovaný dokonce sahal po hattricku. ”Viselo to ve vzduchu, ale jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Mám radost, že jsem klukům pomohl i nějakým gólem,” usmíval se dvougólový Kristoň.

Fotbalový tým Masarykovy univerzity si tak připsal důležité tři body do tabulky, které prakticky znamenají postup do dalších fází turnaje, a to díky předešlé remíze Zlína a Olomouce. V dalším kole se brněnští představí 19. října na hřišti Univerzity Palackého v Olomouci.

Trenér domácích Dominik Bokůvka byl s výkonem svých svěřenců spokojený. “Myslím, že jsme byli celý zápas lepším týmem, brankář domácích už v první půli vychytal čtyři gólové šance. Je dobře, že padá hodně branek a fanoušci se nenudí,” uzavřel hodnocení Bokůvka pro portál fotbalunas.cz.