Sport

Rohový kop v závěru utkání další gól nenabídl. Foto: Robin Fajmonů
Brno -

Domácí Lokomotiva na svém trávníku ve dvě hodiny přivítá tým z Hradce Králové. Zatímco domácí hráčky se s bilancí šesti výher a dvou porážek nachází na čtvrtém místě tabulky a ztrácí jediný bod na třetí Slovácko, hradecká juniorka má po deseti zápasech bilanci 2:8 a těsně drží osmé místo.

V předchozím kole se Brno na domácí půdě utkalo s vedoucí Slavií, které podlehlo 0:1 díky brance Ester Svobodové. Hradec minulý týden zaznamenal svou druhou výhru v letošní sezoně, když v přímém souboji o osmé místo porazil nováčky z Baníku Ostrava.

Vliv na zápas může mít reprezentační nominace hráček do devatenácti let na přípravné zápasy proti Španělsku, které se odehraj příští víkend. Nominaci na reprezentační sraz, který začíná dnes večer, získaly obě brankářky Lokomotivy Vanesa Jílková a Adéla Fraňková a záložnice Nela Pyclíková. Absence tří hráček může Brno oslabit, ale zároveň dát příležitost méně zkušeným hráčkám zasáhnout do zápasu proti tabulkově slabšímu soupeři.

Potvrdí Lokomotiva roli favorita nebo přidá Hradec třetí vítězství v sezoně? Fotbalovým odpolednem vás provede Robin Fajmonů.

Lokomotiva Brno Horní Heršpice - FK Hradec Králové 4:0

1:0, 3:0, (:)

Poslední aktualizace 8. 11. 2022 12:11

Online: 10. kolo 1. fotbalové ligy dorostenek: Lokomotiva Brno Horní Heršpice proti FK Hradec Králové - ukončeno

90. minuta Konec zápasu

A máme tu konec! Domácí hráčky splnily roli favoritek a porazily Hradec Králové jasně 3:0. Dvakrát se prosadila Nela Pyclíková a jeden gól přidala Adéla Plačková.

Tímto se s Vámi loučím a budu se těšit opět u ženského fotbalu někdy na viděnou!

87. Šance na závěr zápasu

Závěr zápasu značí únavu na obou stranách. Do větší šance se dostala domácí Monika Poláčková, která k radosti chyběly jen centimetry.

72. minuta 3:0!

Svým druhým gólem se v samostatné akci blýskla Nela Pyclíková a zvýšila vedení Brna o tři góly.

69. minuta Ruka!

Rukou se provinila domácí Edita Setničková. Výhodu přímého kopu má Hradec.

64. minuta Šance

Po rohovém kopu zazvonilo u brány hostujících břevno. Stav utkání 2:0.

59. minuta Přímý kop pro Lokomotivu

Po faulu na domácí hráčku měla Lokomotiva výhodu přímého kopu. Tu však neproměnila.

51. minuta Další šance domácích

Hračky Lokomotivy jsou při chuti. Ve velké šanci nyní minula Nicol Sousedová.

49. minuta Šance a tlak domácích

Domácí silami nešetří a vyvíjí obrovský tlak na soupeřky. Skvěle však pracuje hostující brankářka.

47. minuta Gól

Zostra rozehrály druhou půli domácí a zvyšují náskok. Skórovala střídající Adéla Plačková.

46. minuta Začíná druhá polovina zápasu!

Rozhodčí píšťalkou vyhnala hráčky opět na hřiště. Na heršpickém hřišti se schyluje k druhému dějství.

45. minuta První polovina končí!

Právě skončila první polovina zápasu! Domácí vedou po krásné akci 1:0. Zatím jediný gól vstřelila Nela Pyclíková.

Uvidíme se po přestávce!

36. minuta Šance

Šanci domácích výběhem pokryla gólmanka Mikanová. Stav zápasu tak zůstává nezměněn.

28. minuta SKvělý obranný zákrok dorostenek Hradce

Přečíslení domácích skvěle přečetla defenziva Hradeckých. Následuje rohový kop.

25. minuta Šance pro Hradec

Po neshodě mezi obránkyněmi Brna se dostaly do šance hostující hráčky. Z nepřehledné situace však nevytěžily nic.

18. minuta Šance pro Brno

Po hradeckém tlaku se opět do šance dostaly domácí hráčky. Téměř prázdnou bránu netrefila Ester Chladilová.

Aktuální stav: 1:0

Lokomotiva se ujímá vedení.

12. minuta Gól!

První gól zápasu střílí po krásném centru domácí hráčka Nela Pyclíková.

10. minuta Další šance Lokomotivy

Šanci Lokomotivy téměř od rohového praporku zajistila brankářka Mikanová.

8. minuta Šance

Šanci domácích hráček si perfektně pohlídala gólmanka Dora Mikanová.

4. minuta Rohový kop pro Lokomotivu

Míč za pomezí hradecké poloviny.

1. minuta První šance

Už od začátku si Lokomotiva tvoří tlak. V první šanci zápasu se ocitla kapitánka domácích Monika Poláčková.

1. minuta Zápas právě začal!

Vítám Vás u utkání první fotbalové ligy juniorek. Na hřišti v Horních Heršpicích se utkají domácí Lokomotiva a Hradec Králové.

Ačkoliv výsledek jasně hovoří ve prospěch brněnské Lokomotivy, šlo o vyrovnaný souboj dvou fotbalově vyspělých týmů. Lokomotiva si místy vytvářela veliký tlak na branku soupeře, ale nedokázala proměnit vytvořené šance. Velký podíl na výsledku chová i hostující brankářka Dita Mikanová, která výbornými zákroky podržela svůj tým. Hradecké fotbalistky dokázaly sehranou defenzivou zaskočit domácí hráčky, ale brankářku Adélu Fraňkovou nijak výrazně neohrozily.

Utkání nabídlo napohled nádherné akce především z kopaček domácí Moniky Poláčkové, která nešetřila svým talentem a sebevědomě obcházela jednu hráčku Hradce za druhou. Jediné, co Poláčkovou dnes trápilo, bylo zakončení. Nejblíže byla skórování v osmdesáté sedmé minutě, kdy obešla bránící hráčku a svou střelu namířila na zadní tyč, kterou pouze o pár centimetrů.

Výsledek utkání zajistil Lokomotivě Brno čtvrté místo v tabulce s náskokem pěti bodů na pátou Viktorii Plzeň. Hradec Králové zůstává na osmém místě a má k dobru jeden bod na Baník Ostrava. V dalších zápasech Viktoria Plzeň zvítězila nad Pardubicemi, Slovácko nad Duklou Praha a pražská Slavie porazila Teplice vysokým poměrem 10:0.

Dorostenky nyní čeká týdenní reprezentační přestávka, kterou vyplní utkání reprezentace do devatenácti let utkáními ve Španělsku. První liga juniorek se tak vrátí až 17. listopadu dohrávkou 5. kola mezi Slováckem a Lokomotivou Brno. Následuje jedenácté kolo, ve kterém se v sobotu 9. listopadu utkají týmy Hradce se Slávií, Lokomotiva Brno se Spartou V neděli svůj zápas odehraje Dukla Praha s Viktorií Plzeň, Pardubice s Baníkem Ostrava a Slovácko s Teplicemi.