Florbalisti Hattricku Brno podlehli Štírům z Českých Budějovic 4:5

Sport

Zápas FBŠ Hattricku Brno proti FBC Štíři České Budějovice Foto: Michal Šarman

Brno - Šestnácté kolo první florbalové ligy dopadlo pro hráče Hattricku porážkou. Štíři zvládli v napjatém zápase proti tabulkově silnějšímu soupeři nastřílet pět gólů, což jim oproti čtyřem gólům domácích stačilo.

V neděli se ve sportovní hale v brněnských Maloměřicích odehrálo šestnácté kolo první florbalové ligy.

V první třetině se oba týmy teprve rozehřívaly. V sedmé minutě přišlo vyloučení na obou stranách, což otevřelo prostor hřiště. Ani jeden tým však neskóroval. Až v desáté minutě skóre otevřel Tomáš Brom, kterému se podařilo prostřelit hostujícího brankáře Hanouska. Kapitán domácího týmu Marek Fuchs se musel kvůli zranění už v první třetině na střídačku. Hostující tým dokázal najít necelých pět minut před koncem první třetiny odpověď a do kabin šli hráči za vyrovnaného stavu.

V druhé třetině se tempo hry značně zrychlilo. V čase 4:22 se hosté znovu dostali do vedení zápasu díky druhému gólu kapitána Štírů Matyáše Sirotka. Domácí se po gólu rychle oklepali a začali na hosty vytvářet tlak na jejich polovině hřiště. Štíři domácím vyrovnání usnadnili, když Michal Matějíček dostal dvě trestné minuty za blokování hole. Vyrovnávací gól Hattricku, který obstaral Martin Nagy, začal dvou minutovou gólovou přestřelku. O necelou minutu později totiž dostal domácí do vedení Jonáš Kůra a to poprvé v zápase. Hattrick vyhráli buly, ale hned v zápětí po uklouznutí domácího hráče, se chopil míče Sirotka a třetím gólem završil svůj hattrick v zápase.

Třetí třetina se vyznačovala nespokojeností domácích fanoušků s výkonem rozhodčího Petra Rogowského. "Proč to nepískáš ty, když to ten druhej neumí," ozývalo se z tribuny na druhého rozhodčího Michala Prouzu. Došlo dokonce k situaci, kdy hráč hostí po zapískaném faulu vyhodil míček z hřiště na znamení nesouhlasu s rozhodčím. Na hřišti se však hra přelévala až do třinácté minuty kdy přišel první ze dvou po sobě jdoucích hřebíčku do rakve, který obstaral Hejplík. Za minutu po něm se trefil i Matějíček a hosté byli znovu ve vedení. Domácí už nedokázali zápas otočit ani po přesilové hře, kterou si vytvořili odvoláním brankáře na poslední tři minuty. "Hrajete jen to co vám soupeř povolí a my jsme toho dnes soupeři povolili moc," komentuje prohru trenér Hattricku Simon Šiška.