HC Kometa Brno těsným rozdílem porazila BK Mladou Boleslav

Sport

Hokejové utkání mezi HC Kometa Brno a BK Mladá Boleslav. Foto: Matěj Outrata

Brno - Páteční zápas sedmnáctého kola Tipsport extraligy patřil domácímu týmu z Brna, Kometě Brno. BK Mladou Boleslav porazili rozdílem jednoho gólu 2:1.

Přestože zápas vyhráli domácí, v první třetině to byli hosté, kteří skórovali první. „Start se nám moc nepodařil. Čekali jsme, že to bude lehčí zápas. Od první minuty nás ale tlačili,” komentoval první třetinu hráč Komety Brno Jakub Flek. Hráči Mladé Boleslavi Kometu v první třetině nejen přestříleli, ale i herně přehráli. Po gólu Zacharyho Osburna, který se trefil střelou z pravého kruhu, si Mladá Boleslav vybojovala po první třetině vedení 1:0.

Druhá třetina začala přesilovkou domácích. V té se sice hráči Komety neprosadili, o osm minut později ovšem Lukáš Cingeľ, opět v početní výhodě, našel síťku za zády Filipa Novotného a srovnal na 1:1. O tři minuty později se ujala Kometa vedení poté, co si pro nahrávku Jakuba Fleka zpoza branky přijel Petr Holík a v malé vzdálenosti překonal brankáře Mladé Boleslavi.

Ve třetí třetině padl gól do branky domácích. Róbert Lantoši se při přesilovce Mladé Boleslavi zorientoval ve zmatku před brankou a našel síť za zády Dominika Furcha. Brankoví rozhodčí si ovšem okamžitě vyžádali přezkoumání situace. Po několika minutovém zkoumání nepovoleného postavení hráče v brankovišti, prohlásili gól za platný. „Rozhodčí nám pak přijel vysvětlit, že se nezkoumala vysoká hokejka a můžeme si vzít challenge. Byla úspěšná,“ uvedl po zápase trenér domácího týmu Jiří Otoupalík. Zkoumání hry vysokou holí, kterou srazil puk pro Lantošiho Joachim Rohdin, skončilo nakonec neuznáním gólu. Čtvrt hodiny před koncem vedla stále Kometa 2:1. Do konce třetiny byl ještě blízko vyrovnání Pavol Skalický. Jeho střela proletěla skrz brankoviště za Furchovými zády, skončila ovšem u mantinelu.

„Chybělo nám štěstí,” řekl zastupující trenér Mladé Boleslavi Václav Pletka. I přes oslabenou sestavu byl výsledek velmi těsný. „V týmu řádí covid,” dodal Pletka, který dočasně vede tým po propuštění bývalého trenéra Ladislava Čiháka. Jeho týmu chyběli kvůli nákaze tři hráči.

Utkání jsme sledovali v online reportáži:

RendererException: Unable to render template "/views/defaults/article/_online.ftl".