Hokejisté MUNI zdolali pražské UK Kings v divoké přestřelce 7:5 a odvrátili vyřazení

Sport

Vhazování v útočném pásmu HC MUNI. Utkání v Sportcentru Lužánky sledovalo přes čtyři sta diváků. Foto: Václav Knoth

Brno - Tým Masarykovy univerzity ve druhém čtvrtfinálovém zápase Univerzitní ligy ledního hokeje na domácí půdě porazil UK Kings Prague 7:5 a po úvodní prohře srovnal stav série na 1:1. O tom, kdo postoupí, tak rozhodne až pondělní utkání v Praze.

Loňské čtvrtfinálové vyřazení s UK Kings motivovalo brněnské hokejisty k odplatě. „Na soupeře se těšíme. Máme jim z minulého roku co vracet,“ komentoval před začátkem série kapitán HC MUNI Tadeáš Jakubec. Po porážce 6:4 v úvodním duelu na půdě Karlovy univerzity však hráči MUNI stáli obrazně na tenkém ledě. Zaváhání ve druhém utkání by pro brněnský tým znamenalo konec sezóny.

Na druhý zápas série do Sportcentra Lužánky dorazilo přes čtyři sta diváků. Hned ve 4. minutě se mohli radovat po gólu Jana Moreva, který se zjevil sám před brankou soupeře a pohotově překonal brankáře Kings. Skóre se poté dlouho neměnilo. Kromě nevyužitých přesilovek na obou stranách byly v první třetině k vidění spíše tvrdé souboje a střety. Po jednom takovém v závěru první třetiny odjížděl na střídačku otřesený hráč Kings, čehož využil opět domácí útočník Morev. Z uvolněného středního pásma si navezl puk do střelecké pozice a přesnou ránou zápěstím do horního rohu zvýšil stav dvacet tři vteřin před koncem třetiny na 2:0.

Ve 2. minutě druhé třetiny se domácí hráč Jan Gonos dopustil nedovoleného bránění. Hosté následnou přesilovou hru využili hned po dvaceti vteřinách a snížili na 2:1. Gonos však své pochybení odčinil, když se v 6. minutě druhé třetiny zpoza branky natlačil před brankáře a puk procedil za jeho záda. Po dalších dvou minutách navíc navýšil skóre na 4:1 kapitán MUNI Jakubec. Gól emotivně oslavil výskokem a zavěšením na plexisklo před domácím kotlem.

Hra se poté na chvíli zklidnila. Hráči MUNI se snažili držet gólový náskok a tempo tak začali diktovat spíše hosté z Prahy. Pět minut před koncem druhé třetiny padly ještě tři rychlé góly v rozmezí pouhé minuty a před závěrečnou třetinou vedl tým Masarykovy univerzity 5:3.

Úvod třetí třetiny ale domácí hokejisté zaspali a po dvou minutách hry bylo srovnáno na 5:5. „V šatně jsme se to před třetí třetinou snažili brát pozitivně. Hodit za hlavu co bylo a koukat dopředu,“ vysvětloval skvělý vstup do závěrečné třetiny kapitán UK Kings Filip Čmejla.

Hrdinou zápasu se stal brněnský Pavel Tomaník, který si v polovině třetí třetiny navezl puk do útočného pásma a tvrdou střelou z kruhu zajistil důležité vedení 6:5. V závěru podržel MUNI svými zákroky brankář Daniel Šembera a v poslední minutě pojistil výhru domácích náhozem z obranného pásma do prázdné branky Tibor Sedláček.

„Pro většinu z nás to byl zatím asi nejlepší zápas v životě. Do dalšího ale jdeme stále s pokorou. Ještě není hotovo,“ hodnotil utkání kapitán MUNI Jakubec. „Myslím si, že příště to bude stejně divoký jako dneska. Oba týmy se nemají na co šetřit a chceme divákům ukázat, že univerzitní hokej je zábava“ predikoval průběh rozhodujícího utkání Jakubec.

„Domácí prostředí nám bude hrát do karet. Máme menší kluziště, na kterém jsme zvyklí hrát. Soupeře čeká dlouhá cesta autobusem, což taky není příjemný. Navíc budou hrát i někteří rozdíloví kluci, kteří tady dneska nebyli,“ vysvětloval výhodu rozhodujícího zápasu na domácí půdě Čmejla.

O vítězi čtvrtfinálové série se rozhodne v pondělí 18. 3. od 18:30 v hale Škoda Icerink v Praze.