ONLINE: Čeští házenkáři porazili Rumunsko a postoupili na mistrovství světa

Sport

Vítězná děkovačka českého týmu, který vyhrál i díky zásluhám neprůstřelného Tomáše Mrkvi (první napravo). Tým se tímto zápasem kvalifikoval na mistrovství světa, které bude hostovat Chorvatsko, Norsko a Dánsko. Foto: Anna Smúdalová

K odvetě proti Rumunsku v neděli nastoupili čeští házenkáři, kteří soupeře porazili o devět branek. Výhrou 29:20 si zajistili postup na mistrovství světa, na kterém se příští leden představí po deseti letech. Předchozí zápas na rumunské půdě prohrál český tým 30:31, dnes mu v Brně k vysokému vítězství pomohlo i červené peklo, které vytvořili domácí fanoušci. Na výhře se podílel více než padesátiprocentní úspěšností zákroků gólman Tomáš Mrkva, který vychytal 17 míčů z 31 pokusů a jeden gól dokonce dal. Nejlepším hráčem zápasu byl s devíti brankami Matěj Klíma.

Hráči se již rozehřívají před započnutím zápasu. Aréna se plní červenou.
Hráči se již rozehřívají před započnutím zápasu. Aréna se plní červenou. Foto: Anna Smúdalová

Česko - Rumunsko 29:20

15:9, 14:11

Poslední aktualizace 12. 5. 2024 19:43

Online reportáž ze zápasu házené Česko X Rumunsko - ukončeno

30.minuta Češi postupují na mistrovství!!! 🤾

S přesahou devítí gólu porazili Rumunsko 29:20.

27.minuta Mrkva odráží další gól 🥅

Rumunům se opakovaně nedaří neprůstřelného Mrkvu pokořit. Mořkovský dává další gól a tabule ukazuje 27:18.

26.minuta Hrstka dává ze sebraného míče další gól. Následuje timeout.

České křídlo si na prázdné brankové čáře střelilo krásný gól

26.minuta Mrkva odpaluje další střelu

Rumunskou střelu z šestimetrové brankové čáry opět odpaluje gólman Mrkva.

25.minuta Hrstka dává svůj první gól zápasu, skóre 25:17

Pět minut před koncem zápasu úspěšně pálí české křídlo.

23.minuta 24:17🤾Rumuni dávají gól v přesile

22. minuta Trest pro Blechu

Za faul dostal Blecha dvouminutový trest. Mrkva obranu podržel i v oslabení a rumunskou střelu odrazil.

22. minuta Góóól! 24:16

Mořkovský proměnil střelu z křídla v další gól pro český tým

20.minuta Rumunsko proměňuje sedmičku v 16. gól

🤾

19. minuta Štěrba dává 23. český gól

Skóre 23:15 ⚽

18. minuta Výměna míče sem a tam

Češi v ofenzívě ztratili míč za dlouhé držení, Rumuni jim ho však outem vrátili

16. minuta Rumunsko proměňuje sedmičku

Český tým vystřídal brankáře na pokutový hod, i přesto Rumuni zaskórovali

15.minuta Reichl zvyšuje převahu na 22:14

Reichl se zasloužil o další český gól.

14.minuta Klíma dává další gól

Brankář neuchránil rumunskou branku před další Klímovou střelou. Rumuni dali další dva góly, poslední z nich do prázdné brány kvůli pokutovému dvouminutovému trestu pro Zemana s číslem 66.

13.minuta Góóól! ⚽

Skóre 20:11, Češi zvětšují náskok.

11. minuta Mrkva poslední tři rumunské góly odrazil. Rumuni vzali timeout.

Mrkvova neprůstřelná obrana donutila Rumuny k druhému timeoutu.

9.minuta Mrkva odráží další střelu, druhou už zastavila až branková síť

Tentokrát rumunského křídla. Druhý rumunský pokus už úspěšně prošel. Skóre 18:11.

6.minuta 18:11⚽

Rumunsku se stále nedaří Čechy dohonit.

5.minuta Český gólman pálil do prázdné rumunské brány

Tomáš Mrkva tým drží nejen v defenzivě, ale vyjímečně i v útoku.

3.minuta Štěrba proměňuje sedmičku v první gól druhého poločasu

Rumuni hned vrací úder. Skóre 16:10.

2. minuta První gól poločasu neplatný

První gól neplatí, český hráč byl upozorněn na kroky.

1. minuta Češi první míč ztratili⚽

Rozhodčí už signalizoval dlouhý čas, Češi ještě před jeho vypršením v útoku míč ztratili. V ofenzívě je podržel gólman Mrkva a rumunskou střelu chytil.

1.minuta Druhý poločas 🤾

Výměna stran, Češi začínají v ofenzívě.

30.minuta První poločas končí

Oba týmy mají patnáctiminutovou pauzu, Češi vedou 15:9.

29.minuta Rumuni ztratili míč a Češi vzali timeout 4 sekundy před koncem zápasu

29. minuta 15:9 ⚽

40 sekund před koncem zápasu opět úspěšně pálí Klíma Matěj.

14:9⚽

Český útočník 31 Klima napálil čtrnáctý gól, Rumuni nám ho v příští ofenzivě vrátili do skóre 14:9.

26.minuta Zeman na lavičku

Rozhodčí poslal českého středového hráče na dvě minuty na lavičku za faul v obraně.

25.minuta 13:8 ⚽

Pět minut před koncem zápasu se o svůj další gól zasloužil Tomáš Piroch.

24. minuta Rumunsko v oslabení zachraňuje gólman Vasile

Česká ofenzíva rumunskému brankáři napálila v přesile. Ten svůj tým podržel a ránu vychytal.

20.minuta 11. gól! ⚽

Jedenáctý gól dává Reichl, míč odhodil při pádu do šestky.

19. minuta Skóre 11:6

O dva české góly se zasloužil Matěj Klíma s číslem 31.

19. minuta Pivot se uvolnil obraně

Rumunský pivot Dedu střílí podruhé úspěšně na bránu. Gól rumunskému týmu opět Češi opětovali.

16. minuta Rumunsko v oslabení dává gól. Piroch následně opětuje

Rumunský pivot Dedu Calin se zasloužil o pátý rumunský gól. Piroch v následné ofenzívě dorovnal. Skóre 9:5.

15.minuta Česko v přesile

Rumunský hráč dostal za faul v obraně dvouminutový trest. Brankář tým i tak potahal a českou střelu odrazil.

13.minuta Dvě české střely odraženy

Levá spojka Klima Matěj pálil bomby k tyči, odraženého balónu se chopilo křídlo po jeho straně. Rumunský brankář však jeho ránu odpálil.

11.minuta Palba do prázdné brány ⚽

Dvouminutové vyloučení vyhnalo z hřiště brankáře, kterému do prázdné brány Rumuni napálili třetí gól.

9.minuta Rumunsko dává druhý gól

Rumunsko dává druhý gól zásluhou hráče s číslem 7, Andreie Alexandru.

8.minuta Mrkva odráží sedmičku

Mrkva prokoukl rumunskou sedmičku a hod mezi nohy odrazil české obraně.

8.minuta Po osmi minutách Češi vedou 6:1

Čechům zřejmě prospívá domácí půda, dva góly zatím dal Piroch, křídlo s číslem 7.

6.minuta Neprůstřelný Mrkva

Český brankář Tomáš Mrkva dnes boduje, narozdíl od rumunského týmu. V šesté minutě zápasu má už dvě odražené střely.