Online: Basketbalistky Žabin nestačily na katalánské Cadi La Seu

Sport

Týmový duch hráčky Brna neopustil ani pro prohraném zápasu se Španělkami. Foto: Vojtěch Blaha
Brno -

První kolo letošního Eurocupu prohrály brněnské Žabiny proti španělskému celku Cadi La Seu. Napínavý zápas plný zvratů skončil až po prodloužení v poměru 76:82. V dresu Žabin se poprvé předvedla mexicko-francouzská posila Lou Lopezová Sénechalová.

Brněnské basketbalistky mohou litovat prospaného úvodu. Cadi La Seu byl na začátku lepší a od prvních minut vedl. V druhém poločase se domácí zvedly a několikrát i vedly. Útoky Žabin táhla skvělá Kněževičová. Španělky však vždy dokázaly vyrovnat. V prodloužení ukázaly kvalitu a zkušenost, zvrátily výsledek zpět na svou stranu, a tím vstoupily do Eurocupu vítězně.

Žabiny si mohou spravit chuť v nedělním derby proti KP Brno, které dnes vyhrálo na palubovce lucemburského Grengewaldu.

Úvodní sestavy týmů:
BK ŽABINY BRNO: Cucanová, Kněžěvičová, Lopezová Sénechalová, Sklenářová, Stoupalová.
CADI LA SEU: Campissanová, Lahtinenová, Rametteová, Remenárová, Solerová.

Žabiny Brno - Cadi La Seu 76:82

15:25, 19:22, 21:7, 21:28

Poslední aktualizace 12. 10. 2023 22:11

ONLINE: Basketbalistky Žabiny Brno se utkají se Španělkami - ukončeno

45:00 Konec utkání

Děkujeme, že jste sledovali náš přenos. Přejeme příjemný zbytek večera.

Je konec. Žabiny dnes nestačily na svého soupeře. Španělský tým Cadi La Seu si odveze body za výhru v prodloužení zpět do Katalánska. Napínavý zápas skončil 76:82.

44:45 Grandeová zvyšuje

Grandeová proměnila trestné hody. Hosté tak mají už šestibodový náskok.

44:20 Grandeová překlápí zápas na stranu hostů

Grandeová skvělou prací pod košem vybojovala dvě dvojky. 76:80 pro Cadi La Seu. Domácím dochází čas, ale ještě to zkusí.

43:15 Otočka za otočkou

Oba týmy se dvojkami přetahují o vedení. Hamzová teď trestnými hody srovnala na 76:76.

42:50 Bairová fauluje

Kněževičová se těžce zvedala po faulu Bairové, ale potom proměnila alespoň jeden trestný hod. Žabiny vedou 72:71.

42:34 Sklenářová vyfaulovaná

Přemotivovaná Sklenářová v rohu zbytečně faulovala, je srovnáno.

41:23 Trestné hody domácích

Po faulu Solerové proměnila jeden hod Sklenářová, 71:70.

40:00 Konec základní hrací doby

Základní hrací doba o výsledku nerozhodla, následuje prodloužení.

35:50 Lopezová Sénéchalová dále snižuje

Lopezová Sénéchalová jedním trestným hodem přiblížila Žabiny na rozdíl dvou bodů. 62:64.

38:56 Trestné hody domácích

Minutu do konce Hamzová snižuje z trestných hodů na 67:70.

39:30 Srovnáno

Stoupalová vyrovnala trojkou! Po následném útoku Španělek balon poskakoval po obroučce, ale vyskočil mimo! 70:70.

37:40 Španělky se drží ve vedení

Cadi La Seu si hlídá vedení 65:70. Na koše Žabin dokáží téměř vždy odpovědět.

38:30 Neuznaná trojka

Kněževičová sice trojku trefila, ale až po zaznění sirény. Přes nelibost domácích diváků nemůže koš platit. Stav je 65:70.

36:40 Trestné hody hostů

Rametteová trefila oba dva hody. Cadi La Seu vede 62:68.

35:40 Lopezová drží Brno na dostřel

Domácí Lopezová dvojkou snižuje na 59:64. Domácí kotel dostává pod tlak rozhodčí, kteří neodpískali jasný faul pod košem na domácí rozehrávačku.

33:59 Čtyři domácí hráčky téměř vyfaulované

Žabiny nenavazují na skvělou třetí část a poslední útok Španělek zastavují jen faulem.

33:24 Domácí snižují dvojkou

Po dlouhé době bez koše domácí trefily dvojku a snižují na 57:60.

30:45 Cadi La Seu si bere vedení zpět

Bairová opět dala dvě dvojky za sebou a španělky otočily na 55:60. Domácí reagují timeoutem.

30:00 Konec třetí čtvrtiny

Žabiny ve druhém poločase ovládly svou palubovku a skvělým výkonem otočily skóre zápasu na 55:54. Poslední čtvrtina bude struhující. Tempo se stupňuje, domácí trenér Pruša se může na lajně uskákat.

28:45 Další doskok Cunaneové

Doskoky dnes Brňankám nejdou, Cunenaová je však zvládá a překlápí skóre na 55:53 pro Žabiny.

27:34 Žabiny otáčí!

Žabiny srovnaly na 51:51 a při následném útoku se nechaly faulovat. Trestnými hody otáčí skóre na 51:53 Kněževičová.

26:55 Útočný faul Cadi La Seu

Brno teď na palubovce dominuje a hostům se nedaří v zakončení. Skóre je 48:51. Diváci jdou do varu a trenér Pruša taky. Vypadá že by nejradši vběhl do hry.

24:34 Další trojka Žabin

Brňačky jsou na koni. Sklenářová snižuje další trojkou na rozdíl třech bodů. Španělky už dlouho nedaly koš, a tak jejich trenér bere timeout.

23:45 Trojka Žabin

Po několika útocích bez koše na obou stranách si domácí Kněževičová nachystala trojku a krásně trefila. Žabiny stahují na 43:49.

21:38 Trestné hody hostů

Slovenka Remenárová v dresu hostů dnes podruhé proměnila oba trestné hody.

20:38 Trestné hody domácích

Žabiny začali druhý poločas skvěle. Po velkém tlaku proměnila faulovaná Kněževičová oba hody.

20:00 Konec druhé čtvrtiny

Ve druhé části se Brňanky zvedly. Soupeř však nepolevuje a drží si vedení 34:45. V poslední vteřině zvýšila skóre Swartzová dvěma úspěšnými trestnými hody po sporném faulu, jehož odpískání rozzlobilo diváky.

18:59 Bairová opět za dva

Skvělá Bairová si pod košem odstavila domácí Lopezovou a zavěsila. Vypadá to jednoduše. Skóre 33:45.

18:24 Žabiny snižují

Co Kněžovičové schází na výšce, to dohání bojovností. Sólo akci zakončila za dva body. Skóre 33:40. Trenér Cadi La Seu - Tellez reaguje prvním timeoutem.

17:23 Doskok Žabin

Další doskok Cunaneové snižuje na 29:40.

13:55 Trojka hostů

Pěkná trojka hostující hráčky Swartzová. Domácí ale konečně začínají stíhat tempo Španělek. Skóre 23:36.

13:07 Trestné hody domácích

Brněnská rozehravačka Kněževičová proměnila oba trestné hody a drží Žabiny na dostřel.

11:2O Doskok domácích

Konečně se zadařilo. Domácí Cunaneová dala koš z doskoku po krásné akci Lopezové Sénéchalové. Skóre 19:33.

10:46 Dva koše Bairové

Hostující Bairová dala dvě dvojky během půl minuty. Druhá byla z brejku, když domácí opět ztratily doskok. Skóre 17:29.

10:00 Konec první čtvrtiny

Hráčky Žabin jako by si od začátku nerozuměly. Cadi La Seu na hřišti dominuje. Do druhé čtvrtiny vstoupí Brňanky s desetibodovým mankem. Skóre je 15:25.

9:24 Hosté navyšují vedení

Španělky jsou zatím lepší, získávají většinu doskoků. Hamzová opět proměnila jen jeden trestný hod. Skóre 15:23.

7:05 Trestné hody domácích

Hra je plná faulů. Hamzová proměnila také jen jeden hod. Skóre 12:19.

6:45 Trestné hody domácích

Kněževičová proměnila pouze první trestný hod. Skóre je 11:18.

6:14 Dvojka Žabin

Křídelnice Lopezová Sénéchalová je po uzdravení v ráži a hraje dobře.

5:10 Timeout domácí

Domácí zbržďují nápor Španělek timeoutem.