Brněnští fotbalisté zabodovali v Českých Budějovicích

Sport

Stadion Střelecký ostrov v Českých Budějovicích. Foto: cheva (Wikimedia Commons)

České Budějovice - Šestadvacáté kolo první fotbalové ligy skončilo pro domácí Dynamo České Budějovice porážkou 2:0. Hráči Zbrojovky Brno, která se drží na spodu tabulky, dokázali v druhém poločase hrát aktivněji než českobudějovičtí a skórovali hned dvakrát.

Zbrojovka Brno včera ve 26. kole první fotbalové ligy zvítězila nad domácím Dynamem České Budějovice skórem 2:0. Brňané nastupovali do zápasu na první sestupové pozici a jen s vítězstvím na Střeleckém ostrově mohli dále bojovat o setrvání v první lize. Českým Budějovicím se sice v poslední době nedaří, ale drží si výrazně lepší místo uprostřed tabulky.

V prvním poločase hráli lépe fotbalisté Dynama. Úspěšně drželi míč na půlce soupeřů, ale Pavel Novák neproměnil hlavičku v jednačtyřicáté minutě zápasu, ani pozdější šanci, kdy stál sám před bránou soupeřů. Aktivní Benjamin Čolič rohovým kopem také neskóroval, a první poločas tak zůstal bezbrankový.

Do druhé půle nastoupila Zbrojovka v jiném rozestavení hráčů a s odhodláním získat body. Změnili tempo hry a hned v padesáté šesté minutě padl první gól zápasu. Do branky českobudějovických ho dal Jiří Texl s asistencí Petera Štěpanovského. V třiaosmdesáté minutě po faulu na Daniela Filu rozhodčí odpískal trestný kop, kterým Antonín Rousek zvýšil konečné skóre na 2:0 pro hosty.

Zbrojovka si tak po posledním zápase s Dynamem napravila reputaci. Naposledy se týmy utkaly v prosinci loňského roku, tehdy Brno prohrálo 3:1. Českobudějovičtí fotbalisté čekají na bodový zisk od začátku února, po včerejším zápase prohráli po deváté v řadě. Zbrojovka sice zapsala tři body, ale v tabulce zůstala na stejném místě.