Kometa prohrála v poslední minutě, Oceláři zvítězili po sedmé v řadě

Sport

Hokejový klub v Brně má dlouhou tradici. Foto: Runa Koblihová

Brno – Hokejisté HC Komety Brno včera prohráli na domácí půdě s HC Oceláři Třinec. Dvacáté kolo hokejové Tipsport extraligy skončilo 3:2 pro Oceláře. „Začali jsme rozpačitě a možná nervózně, hráli jsme proti týmu, který má skvělou formu a sérii vítězství. Hru jsme vyrovnali, ale závěr jsme ztratili, což nás hrozně mrzí,“ okomentoval hlavní trenér domácích Jiří Kalous.

Do Brna přijelo své favority podpořit přes pět a půl tisíce příznivců. Kometa sice získala první vhazování, ovšem třinečtí byli od začátku aktivnější a hned ve čtvrté minutě zápasu proměnil přihrávku kapitán Petr Vrána. I za stavu 0:1 Oceláři dál tlačily na domácí branku, ale brněnský gólman Lukáš Klimeš měl štěstí. Domácím se nepodařilo vybojované šance ani přesilovou hru proměnit a třetina tak končila vedením hostů.

Od začátku druhé třetiny byli brněnští akčnější a bojovnější. Ve druhé minutě útočníci využili chyby ve střídání třinecké obrany a Marcel Haščák vyrovnal na 1:1. Po úspěšném gólu se Kometa rozjela a zápas byl mnohem vyrovnanější, než se zdálo v předchozí třetině. Oceláři se snažili útočit na domácí branku, ovšem Klimeš vše vykryl. Stejně tak uhájil branku i třinecký Ondřej Kacetl až do brněnské přesilovky, kdy mu Andrej Kollár poslal puk za záda a zvedl stav na 2:1. Hosté se pak chopili šance a dvě minuty před koncem třetiny a útočník Martin Růžička skóroval od modré čáry. Třetina končila 2:2.

Závěrečná část začala početní výhodou Třince. Přestože se hrálo skoro celé dvě minuty v jejich útočném pásu, hosté šanci nevyužili. Kometa se snažila útočit, více střílela, jenže puk do branky nepadl. Hokejisté hráli rychle a bitvy o puk byly ostré, přesto rozhodčí žádný faul neodpískal. Brněnští tlačili do útoku, ale Oceláři získali puk. Ondřej Šedivý prolomil domácí obranu a 39 sekund před koncem utkání se strefil pod Klimešovu lapačku. V poslední necelé minutě se Kometa snažila skóre 3:2 zvrátit hrou v šesti, ale zápas skončil vítězstvím hostů.

„Kometa dnes hrála lépe, ve druhé a třetí třetině dali dobré góly. Škoda toho závěru, mohli jsme je dostat v prodloužení jako minule. Věřím, že to zlomíme a příště vyhrajeme,“ řekl hokejový fanoušek Aleš Krček. Dvacáté kolo uzavřelo třetinu základní části české extraligy. Oceláři Třinec vyhráli sedmkrát po sobě a drží se na špici tabulky, Kometa Brno je zatím desátá. Oba týmy se již utkaly v září, kdy hostující brněnští vyhráli třetím gólem v prodloužení.