Brno si výhrou pojistilo druhé místo v tabulce před playoff

Sport

Brněnský tým po vítězném zápase nad Ústí nad Labem. Foto: Tereza Večeřová

Brno - I přesto, že brněnský basketbalový mužský tým byl ve velmi oslabené sestavě, dokázal zvítězit nad Ústím nad Labem, a to poměrem 81:79. Díky této výhře si hráči pojistili druhé místo v tabulce, ze kterého půjdou do nejdůležitější části sezóny, playoff.

Brněnský tým hned na začátku ukázal, že chce vyhrát. Po necelých sedmi minutách hry vedl o dvanáct bodů. „Dnes jsme zaspali začátek, prvních osm minut jsme nebyli na hřišti. Domácí si vypracovali náskok,“ okomentoval trenér Ústí Jan Šotnar. Nakonec se však Ústí probralo a první čtvrtina skončila rozdílem osmi bodů ve prospěch Brna, 25:17. Po celý první poločas si Brno udržovalo mírné vedení a po prvních dvou čtvrtinách bylo skóre 44:35. „Do hry jsme vstoupili dobře, udělali jsme si desetibodové vedení, které jsme celý zápas udržovali,“ řekl k zápasu jeden z hráčů Basketu Brno Richard Bálint.

Třetí čtvrtina probíhala v podstatě stejně jako předchozí, kdy skóre bylo kolem desetibodového rozdílu. Během posledních pěti minut čtvrté čtvrtiny se Ústí vzpamatovalo a začalo hrát lépe. Minutu a půl před koncem základní hrací doby snížilo Ústí na rozdíl čtyř bodů, tedy 78:74.

Předposlední útok patřil Brnu, kdy byl náhradní kapitán Šimon Puršl faulován a ze dvou trestných hodů proměnil jen jeden. V ten moment bylo Brno ve vedení o pouhé dva body. Hostující tým z Ústí nad Labem měl na poslední akci jen osm vteřin. Nakonec však Brno díky dobré obraně nedovolilo Ústí skórovat, takže Brno zvítězilo s výsledkem 81:79. „Tahali jsme za kratší konec patnáct minut, pak jsme se ale adaptovali. Radši bych prohrál o patnáct bodů, než takhle poslední střelou,“ okomentoval kapitán hostujících Ladislav Pecka.

Brněnský hráč Danilo Djuricic utrpěl v sobotním zápase proti Opavě zlomeninu zápěstí a musel podstoupit operaci v rodné Kanadě, takže s ním Brno už do konce sezóny nemůže počítat. V dnešním zápase také nenastoupil Randy Culpepper, který má vykloubený prst, a kapitán týmu Jakub Krakovič, který se potýká se svalovými problémy. Utkání se kvůli zánětlivému onemocnění nezúčastnil ani hlavní rozehrávač Brňanů Viktor Půlpán.

Do začátku playoff však zbývá ještě jedenáct dní, a do té doby by snad měli být všichni hráči, až na Djuricice, v plné síle. Brněnským soupeřem bude pravděpodobně Opava, jisté to však není. „Teď si počkáme, koho nám předkolo playoff přisoudí. Musíme se připravit zodpovědně, začínat budeme na domácí palubovce a věřím, že nám fanoušci pomůžou k našim cílům,“ řekl trenér Basketu Brno Lubomír Růžička.