Univerzitní hokej: MUNI porazila Univerzitu Palackého 5:1

Sport

Čtvrtý gól HC Muni přidal Patrik Vašíček. Foto: Robin Fajmonů

Brno - V osmém kole Univerzitní ligy ledního hokeje přivítala Masarykova univerzita (MUNI) na svém ledě Univerzitu Palackého v Olomouci. Dvěma góly přispěl k výhře domácích Šimon Machala.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej s řadou šancí na obou stranách. Aktivnější byli hokejisté domácí Masarykovy univerzity, kteří v 11. minutě využili vyloučení hostujícího Pavla Skopala. V posledních vteřinách početní výhody po asistenci Patrika Vašíčka skóroval kapitán domácích Pavel Tomaník. Po první třetině vedla Masarykova univerzita nad Univerzitou Palackého 1:0.

Vedení Masarykovy univerzity ještě zvětšil ihned po přestávce útočník Tadeáš Jakubec. Ve druhé třetině měly oba týmy výhodu přesilovky pět na tři, ale nevyužily ji. Ve hře v plném počtu se ve zmatku před brankou hostujících zorientoval nejlépe Šimon Machala a navýšil vedení Masarykovy univerzity na 3:0. Krátce před druhou sirénou upravil v početní nevýhodě vedení domácích na 4:0 Patrik Vašíček.

Ve třetí třetině byli aktivnější hráči Olomouce a po vhazování v útočném pásmu hostů snížil obránce David Sedláček na 4:1. Masarykově univerzitě vrátil vedení o čtyři góly svým druhým zásahem v utkání ostrostřelec Šimon Machala a zajistil tak týmu MUNI třetí místo v tabulce základní části. Olomouc zůstává na příčce osmé, posledním postupovém místě do play off soutěže.