Chceme zabojovat o titul, říká futsalový brankář Masarykovy univerzity

Sport

Brankář Tom Fiala na zápase proti Ostravské univerzitě. Foto: Bižu.foto

Brno - Futsalový tým Masarykovy univerzity postoupil do play-off školní ligy. To je čeká po letní pauze v podzimním semestru. Po minulém bramborové medaili si tým MUNI myslí na lepší umístění. O výhře v posledním dramatickém zápase základní části ligy, přípravě na play-off a o souhře týmu promluvil brankář Tom Fiala.

Nedávno jste vyhráli důležitý zápas, ve kterém šlo o postup do play-off. Utkání pro vás ale v poločase vůbec nevypadalo dobře, jak těžké bylo skóre otočit?

Tak samozřejmě to bylo náročné, protože jsme v polovině prohrávali 0:2. O poločase jsme si ale v kabině řekli, že do toho play-off postoupit chceme, což v našem případě znamenalo, že musíme zvrátit stav minimálně na remízu. Vzhledem k tomu, že se nám podařilo střelit dva brzké góly na začátku druhého poločasu, tak se nám lépe hrálo a tím spíš jsem čekal, kdy trefíme i ten třetí gól.

Jak přestávka mezi poločasy vypadala?

Pauza o poločase pro nás byla velmi důležitá. Stihli jsme si říct určité taktické pokyny, které chceme jako tým během zápasu plnit a zároveň jsme se podpořili, protože jsme věděli, že zápas máme ve svých vlastních rukou. Ve druhé půlce jsme byli jasně lepším týmem.

Tom Fiala (20)

Narodil se 24. června 2003 v Brně. Fotbalu se věnuje od útlého věku, do brány se dostal až později. Za svou kariéru vystřídal několik brněnských i moravských klubů. Za tým SK Líšeň chytal druhou dorosteneckou ligu. V současné době je brankářem fotbalového klubu Moravan Lednice a také se věnuje trenérství, které zároveň studuje na Sportovní fakultě Masarykovy univerzity.

Play-off bude probíhat až na podzim, jak bude vypadat příprava na budoucí zápasy?

My se jako futsalový tým Masarykovy univerzity připravujeme společně jednou týdně, kdy máme čtvrteční tréninky v hale v Bohunicích a pravidelně tam trénujeme, abychom předváděli co nejlepší výkony a abychom se v play-off i celé sezóně dostali co nejdál. Takže si myslím, že to bude vypadat velmi podobně.

Během letních prázdnin se také potkáváte nebo budete mít úplnou pauzu?

Vzhledem k tomu, že se v jarním semestru hrají skupinové fáze a na podzim se hraje samostatné play-off, tak budeme mít přes léto pauzu a čas pro individuální přípravu. Každý z nás nastupuje v nějakém fotbalovém týmu, kde nám stejně začne samostatná příprava. V moment, kdy začne podzimní semestr, tak se nám opět obnoví tréninky a už se budeme soustředit na tu vyřazovací část.

Jak předpokládáte, že bude podzimní play-off vypadat?

Tak náš cíl je určitě jasný, chceme zabojovat o titul a pozvednout ho nad hlavu. Myslím si ale, že to nebude vůbec jednoduché, ale je to za dlouho, uvidíme v jakém rozpoložení bude náš tým i soupeři. Zatím ani nevíme, s kým se v prvním vyřazovacím kole utkáme.

Jak probíhá souhra týmu, když hrajete každý někde jinde?

Souhra je daná těmi tréninky, kdy se s kluky pravidelně potkáváme. Samozřejmě někdy je nás více a někdy méně, ale všichni se snažíme přizpůsobit, abychom fungovali jako tým. Zároveň většina nás nastupuje i za školní univerzitní fotbal, kdy máme další tréninky v rámci předmětu reprezentace Masarykovy univerzity. Pokud se nepotkáme ani tam, tak se  se spoustou kluků známe odmala, protože hrajeme všichni v okolí Brna a známe se skrz na skrz.