Hokejisté MUNI stále čekají na výhru. V charitativním zápase podlehli Budějovicím 0:6

Sport

Hokejisté Black Dogs Budweis zasypali brněnskou branku 62 střeleckými pokusy, po zásluze zvítězili o šest branek. Foto: Patrik Krejčí

Brno - Ani ve třetím zápase to nevyšlo. Hokejisté Masarykovy univerzity nestačili na silné Black Dogs Budweis a po jednoznačném průběhu utrpěli na jihočeském ledě porážku 0:6. Hattrickem se blýskl budějovický ostrostřelec Matouš Masopust, stejný bodový příděl si zapsal také obránce Jiří Kubeš. Čestné buly vhodil bývalý budějovický hráč Dominik Kovaříček, který si aktuálně prochází léčbou rakoviny. Veškerý výtěžek ze vstupného tak putoval onkologickému centru v Českých Budějovicích.

Poslední výhra hokejistů Masarykovy univerzity ve vzájemném střetnutí se datuje do roku 2021, Budějovice tak po zásluze vstupovaly do zápasu v roli papírového favorita. Svěřenci brněnského Jiřího Čtvrtníčka měli od prvních minut velké problémy v rozehrávce a před brankou hrozili především domácí. Tlak budějovických hokejistů vystupňoval v deváté minutě zápasu, když Tomáš Vochozka naservíroval puk na hokejku loňského krále střelců Matouše Masopusta, který instinktivně našel mezeru mezi betony brněnského brankáře – 1:0.

Po inkasované brance se do tempa dostali také reprezentanti největší brněnské univerzity, zuby si ovšem vylámali na výborně chytajícím Marku Dvořákovi. Největší příležitost měli Brňané při samostatném úniku v jedenácté minutě utkání, domácí ovšem zatáhli za záchranou brzdu jasným faulem. Sudí se o  příslušném trestu pečlivě poradili, nakonec místo nařízeného nájezdu zvolili pouze dvouminutové vyloučení. Před úvodní pauzou tak druhou branku přidali Budějovičtí, po geniální individuální akci se prosadil běloruský útočník Yahor Hrakholski – 2:0.

Brňané začali druhou periodu aktivně a hned z úvodní šance třetiny byli velmi blízko snížení skóre, milimetrovou teč Jana Moreva do protipohybu brankáře ovšem neskutečně vytáhnul budějovický gólman. Postupem času začala aktivita hostů opadat a iniciativu v zápase převzaly Budějovice. Brňanům kompletně odešel přechod přes střední pásmo, v neustálém tlaku tak Black Dogs zasypávali brněnského brankáře množstvím střel. Ten si se střeleckými pokusy zkušeně poradil a hosté mohli vyrážet od protiútoků. Po jedné takové akci pálil tváří v tvář brankáři útočník Šimon Malenovský, jeho střelu do pravé šibenice zastavila blesková lapačka gólmana.

Pasivní hra Masarykovy univerzity ve vlastním pásmu přidělávala brněnskému brankáři vrásky na obličeji, po velkém náporu ve 34. minutě už byl nucen potřetí kapitulovat. Při samostatném úniku sice chytil střelu i následnou dorážku, po přenesení hry už byl ale bezmocný proti ostré bombě budějovického kapitána Matouše Masopusta, jenž si připsal druhý zásah v utkání. Domácí ostrostřelec s jedním startem v extralize vzápětí mohl zkompletovat hattrick, akrobatickým zákrokem vyrážečkou ho ovšem vynuloval Filip Král. Brankář hostů exceloval i v následné početní výhodě, kde zneškodnil několik projektilů. Na světelné tabuli tak po čtyřiceti minutách svítilo skóre 3:0.

Hokejisté MUNI načali třetí třetinu slibně a v úvodních minutách atakovali branku Black Dogs, při velkém tlaku do branky ovšem v koncovce selhal Matěj Drlík. Ke slovu se tak přihlásili Budějovičtí a především hvězda domácích Matouš Masopust. Ten nejprve epicky minul při zakončení do zcela prázdné branky, hned z následného vhazování ale nevídanou tečí zakončil svůj třígólový večer – 4:0. Budějovičtí lépe bruslili a vytvářeli si další příležitosti, hostující plejeři jen odevzdaně bránili ve vlastním pásmu.

Z bruslařské práce pramenilo také spoustu volného prostoru, kterého v 51. minutě využil budějovický obránce Jiří Kubeš a uštědřil Brňanům pověstného bůra. Budějovický odchovanec zkusil své štěstí bekhendem z velkého úhlu a šťastnou trefou překvapil brněnského strážce branky. Na jeho zásah navázal tři minuty před koncem další obránce Filip Novák, jenž střelou z první podtrhl masivní budějovickou výhru 6:0. Black Dogs tak zaznamenali druhou výhru 6:0 v řadě a posunuli se na třetí příčku, hokejisté HC MUNI se naopak kvůli špatnému skóre propadli na poslední příčku za rivaly z VUT Cavaliers Brno.