Masaryčka v play-off končí. V rozhodujícím zápase měla převahu Karlovka

Sport

Hokejisty Masarykovy univerzity porazila v playoff Karlovka. Foto: Eliška Vejsová

Praha - Do pátého hokejového zápasu proti pražské Univerzitě Karlově nastoupili hráči brněnské Masarykovy univerzity v pátek 10. března v Praze. Ve finálním utkání hrálo v řadách brněnských medvědů 11 hráčů, mohli tedy vytvořit pouze dvě úplné formace.

Během první třetiny měly obě strany výhody přesilovek 5 na 3, přečíslení ale využili jen domácí Pražané. Ti měli během zápasu hned několik šancí, kdy pražští hokejisté jeli sami proti brněnskému brankáři Davidu Holubovi. Ten jim ale tyto výpady ani jednou nedovolil dotáhnout. Do třetí třetiny vstupovali hráči za stavu 3:2 pro domácí. Na jejím začátku nejprve Masarykova univerzita dorovnala. Zhruba deset minut před koncem se ale pražští hokejisté opět dostali do vedení. Svůj postup do semifinále stvrdili střelou do prázdné brány jen pár vteřin před koncem utkání. Univerzita Karlova tak vyhrála 5:3 a jejím dalším soupeřem budou jihočeští Black Dogs Budweis.