Karlovarsko zůstává neporažené, v Brně vyhrálo 3:0

Sport

Souboj brněnského Da Silvy s trojblokem soupeře. Foto: Petr Zedník
Brno-Veveří -

Karlovarsko zůstává i po čtvrtém kole nejvyšší volejbalové soutěže mužů neporažené a vládne celé soutěži. Včera v podvečer si ve sportovní hale Sokolu Brno hráči z Karlových Varů poradili s domácím Brnem 3:0 na sety. Mezi největší hvězdy zápasu patřili hostující Lukasz Wiese a Patrik Lamanec, ten zaznamenal sedmadvacet bodů. Na domácí straně pak zářil Brazilec Caio da Silva se čtyřiadvaceti body a šesti esy.

„Výsledek hodnotím rozhodně pozitivně. Předvedenou hru už ale trochu míň. Hořeli jsme především na přihrávce, a i u lehčích servisů,“ rozpovídal se po zápase trenér vítězného týmu Karlovarska Jiří Novák. Právě jeho týmu se vstup do zápasu příliš nepovedl. Brňané, kterým před utkáním patřila šestá příčka v tabulce soutěže, působili odvážným dojmem. Do koncovky prvního setu šel domácí tým dokonce s pětibodovým náskokem, ten ale nakonec nevydržel a hráči Brna tak prohráli 28:30. Dvanácti body držel ve hře brněnské družstvo až do závěru Brazilec Da Silva. „Dívali jsme se na videa a věděli jsme na co se máme připravit. Dneska ale podával výborně. Naštěstí jsme to přežili a v prvním setu zvítězili,“ rozebral hru domácí opory polský smečař v dresu Karlovarska Lukasz Wiese.

Na dramatickou koncovku první sady navázala i ta druhá. Do závěrečné části druhého dějství šli hráči Karlovarska pouze s jednobodovým náskokem. Zde se jako stěžejní články ukázali především Slovák Patrik Lamanec a Polák Wiese v dresech týmu ze západu republiky. „Lukasz je do ofenzivy velmi silný a dneska byl znovu jeden z našich klíčových útočníků,“ dodal o výkonu polského smečaře hostující trenér Novák.

Třetí set znovu začal vyrovnanou partií. Po několika nepodařených přihrávkách Brňanů se ale Karlovarští dostali do pohodlného čtyřbodového náskoku, který po zbytek duelu ještě navýšili. Zdálo se, že domácím po vyrovnaných partiích v prvních dvou setech došli síly. Da Silva společně s Matoušem Drahoňovským se sice snažili domácí tým přiblížit ke zdramatizování zápasu, hosté z Karlových Varů se ale nenechali rozhodit a dotáhli zápas do vítězného konce. „Z naší strany to byl nejlepší volejbal, který jsme zatím v sezóně předvedli. První dva sety jsme mohli zvládnout lépe, to nás mrzí, ale Karlovarsko je momentálně lepší tým, nedělá tolik chyb. Zaslouženě zvítězili,“ chválil svůj i vítězný tým trenér Brňanů Ondřej Marek. Stejný pohled na zápas měla i hvězda domácích Da Silva. „Byl to dobrý zápas, ale ztráceli jsme v detailech. V prvním setu to byly naše chyby a ztráta koncentrace, co nás stálo vítězství v úvodním setu,“ přemítal Brazilec po konci zápasu.