ONLINE: HC MUNI opanovala speciální utkání s Riders Pardubice 6:1

Sport

Hráč Pardubic Hejný utržil v duelu šrám. Foto: Vladislav Frk

Brno - HC MUNI porazila v 5. kole Univerzitní ligy ledního hokeje na domácím ledě pardubické Riders jednoznačně 6:1. Výhru Medvědi vybojovali především díky skvělé druhé třetině, ve které se trefili hned třikrát. Na ochozy zamířilo téměř 250 diváků, mezi nimi bylo i spoustu zahraničních studentů, pro které si pořadatelé ve spolupráci s organizací Erasmus Student Network (ESN) připravili speciální program.

V dosavadní ligové sezoně doma Brňané nezaváhali, o první místo však přišli v minulém kole, když prohráli s Akademiky Plzeň těsně 2:3. Fanoušci od nich proti Pardubicím ovšem očekávali jasnou výhru. Riders totiž v soutěži zatím nevyhráli a krčili se na předposledním místě tabulky.

Výkon hostů v úvodu první třetiny ale naznačil, že se s nimi musí počítat. Masarykovu univerzitu nabudilo překvapivě až vlastní oslabení, po kterém se v čase 16:05 jako první na listinu střelců zapsal Jan Gonos. Závěr první půle poznamenal obranný zákrok hostujícího Josefa Hejného, jenž se obětavě položil do dráhy puku. Ten jej zasáhl nepříjemně do horní části těla, a obránce Riders tak led opustil s bolestivou grimasou.

Blízko vyrovnání byl ve druhé třetině Martin Maťátko, který však nejprve nepřekonal kvůli faulu obrany brankáře Davida Holuba a poté neproměnil ani nařízené trestné střílení. Riders tento moment vyvedl z míry, polevili ve své hře a Medvědi je za to potrestali. Z rychlého protiútoku se ve 24. minutě prosadil Jan Hasoň, jehož branka se nakonec stala vítěznou. Po něm se v krátkém časovém sledu trefili také Pavel Tomaník a Mirek Bazala. Své šance měli také hosté, ale štěstí jim nepřálo, jelikož jeden jejich pokus vytáhl bravurně z brankové čáry Holub a druhý se od brankové konstrukce odrazil zpět do hry.

Domácí dostali stejně jako jejich soupeř už ve 46. minutě výhodu nájezdu. Toho se ujal Tadeáš Jakubec, který si s pukem před brankářem Jiřím Novotným pohrál a nakonec pohodlně zakončil backhandem přes už ležícího pardubického gólmana. Fanoušky Masaryčky poté ještě jednou rozradostnil Jakub Voříšek, jenž zhruba pět minut před koncem zvýšil na 6:0. Hosté se nakonec také dočkali úspěšného zásahu, jelikož v čase 55:38 se pod finální výsledek podepsal jediným gólem Riders Marek Ladman, který vyzrál na jinak skvěle chytajícího Holuba.

Medvědi se díky třem bodům alespoň dočasně vrátili do čela ligové tabulky. V dalším kole je 2. listopadu čeká obtížné utkání na půdě Engineers Prague. Pardubice svůj další zápas odehrají už 31. října doma proti Akademikům Plzeň.

Na utkání zavítalo mnoho zahraničních studentů.
Na utkání zavítalo mnoho zahraničních studentů. Foto: Vladislav Frk

Zápas Masaryčky proti Riders Pardubice ozvláštnil přídomek Erasmus Game. To znamenalo, že byl součástí mezinárodního programu organizace ESN zaměřené na propojení studentů ze všech koutů světa pomocí univerzálního jazyka – sportu. Oproti jiným utkáním tak například hlasatelka sdělovala divákům informace kromě češtiny také v angličtině. Vybraní studenti si též mohli při druhé pauze mezi třetinami zkusit vystřelit na branku a mezi fanoušky se dokonce objevil netradiční pokřik "Vamos MUNI". Večerní duel pak zakončili hráči, kteří po oslavách vítězství na ledě přišli mezi přihlížející lidi. Ti se s nimi mohli například vyfotit nebo se jich ptát na různé otázky.

HC MUNI - Riders Univerzita Pardubice 6:1

1:0, 3:0, 2:1

Poslední aktualizace 26. 10. 2022 23:08

ONLINE: Do Brna přijeli Riders Pardubice - ukončeno

Statistiky zápasu

HC MUNI – Riders Univerzita Pardubice

Střelci a asistenti: 17. Gonos (bez asistence), 24. Hasoň (Tomaník, Malenovský), 31. Tomaník (Bazala, Hasoň), 34. Bazala (Malenovský, Hasoň), 46. Jakubec (bez asistence), 55. Voříšek (Kadlic, Vašíček) – 56. Ladman (Maťátko, Teuber)

Tresty: 10. Vašíček (podrážení), 12. Bazala (faul kolenem), 24. Prokopec (hákování), 31. Gonos (sekání), 50. Gonos (sekání) – 4. Klíma (vysoká hůl), 29. Kopecký (napadení), 31. Vacek (hrubost), 33. Klíma (držení), 46. Vacek (sekání), 49. Pražák (sekání)

Počet diváků: 247

60:00 Konec utkání

Vítězná hvězda gólmana Holuba a hráči pomalu odcházejí do kabin. Diváci, včetně mnoha zahraničních studentů, se dočkali celkem sedmi gólů. Ačkoliv Riders Pardubice by určitě rádi odjížděli s bodovým ziskem, MUNI předvedla téměř bezchybný výkon a zaslouženě zvítězila.

HC MUNI 6:1 Riders Univerzita Pardubice

55:38 Čestný úspěch Riders | 6:1

Prakticky z následné rozehrávky se podařilo prosadit hostujícím hokejistům. Holuba překonal Ladman a Riders se radují ze své první trefy duelu.

54:34 Masaryčka odskakuje ještě dál | 6:0

MUNI se sice už do zběsilých ofenzivních manévrů nepouští, ztracený puk hostů ve středním pásmu a následný protiútok ale vyřešil Voříšek na výbornou a navyšuje vedení domácích na 6:0.

49:17 Vyloučení na obou stranách

Jasný rozdíl ve skóre vede aktéry na ledě k emoční hře. Rozhodně se nehraje v rukavičkách, a na trestnou lavici tak usedá nejprve hostující Pražák, kterého o chvíli později následuje také domácí Gonos. Hraje se čtyři na čtyři.

45:37 Pátá právě teď odbila | 5:0

Drlík se přes obranu Pardubic prodral až do zakončení, a ačkoliv neúspěšně, jeho tým získal výhodu nájezdu, jelikož hostující obrana střelce hákovala. Nabídnutou výhodu zužitkoval v čase 45:37 Jakubec, jenž si při nájezdu kotouč přehodil do backhandu a nedal Novotnému šanci zasáhnout. Halou se téměř okamžitě rozléhá "Pátá".

42:22 Úvod třetiny v klidném tempu

Riders do poslední třetiny vstoupili opět ve velkém nasazení. Medvědi se věnovali především obraně. Poprvé zahrozil až po pár minutách domácí Tomaník, ale jeho chytré nahození pokryl brankář Novotný.

40:00 Konec druhé třetiny

Velmi zajímavou podívanou nabídla druhá třetina, po které domácí vedou už o čtyři góly. Kromě toho diváky zaručeně zaujala bitka mezi Vackem a Gonosem. Za Pardubické byl velmi blízko snížení Šrámek, ale nastřelil pouze břevno.

HC MUNI 4:0 Riders Univerzita Pardubice

38:36 Břevno zachránilo MUNI

Pardubický Šrámek se výborně uvolnil a jel sám na brankáře Holuba, kterého dokonce překonal, jenže puk se od brankové konstrukce odrazil zpět do hry.

37:41 Vyloučení Bláhy? Kdepak

Rozhodčí poslal domácího Bláhu na dvě minuty na trestnou lavici, protože se domníval, že vysokou holí zasáhl Maťáska do obličeje. Jeho asistenti mu ovšem tento výrok rozmluvili a MUNI pokračuje v plné síle.

33:47 A další radost domácích | 4:0

Prohřešky hostů neustávaly. Dalším trestaným byl Klíma. HC MUNI využila také této výhody a po Bazalově trefě v čase 33:47 vedla už o čtyři branky.

30:34 Třetí úder Masaryčky | 3:0

Jen pár vteřin po rvačce udeřili Medvědi potřetí. Jejich náskok zvýšil technickým zakončením Tomaník.

30:12 Přesilová hra MUNI

V polovině druhé třetiny se provinění proti pravidlům dopustil hostující Kopecký. Medvědi tak dostali početní výhodu. Během té se v brankovišti Riders pěstmi porvali Vacek a Gonos, a tím pádem se také oni odebrali na trestnou lavici.

26:33 Veledůležitý zákrok Holuba

Pardubičtí hokejisté chtěli soupeřův náskok snížit, avšak Holub byl proti. Útok Riders přes něj sice dostal puk téměř na brankovou čáru, ale domácí gólman po něm ještě stihl sáhnout a odklidil jej do bezpečí.

23:45 Nedáš, dostaneš | 2:0

Trestné střílení faulovaný Maťátko neproměnil! Masarykova univerzita využila chvilkového výpadku v koncentraci hostů a podruhé přesně udeřila. Rychlý protiútok zakončoval Hasoň.

23:19 Druhé dějství je tu

Hráči už jsou zpět na ploše a druhá třetina je v plném proudu. Ani jeden tým ale nemá převahu a nebezpečnou šanci si tedy připsal až po zhruba třech minutách Maťátko. Při svém pokusu byl ovšem nedovoleně bráněn, neproměnil, ale vybojoval alespoň trestné střílení.

20:00 Konec první třetiny

Rozhodčí pár vteřin nato foukl do píšťalky a třetinu ukončil. Diváci se dočkali jediné branky, prozatím vede Masaryčka.

HC MUNI 1:0 Riders Univerzita Pardubice

19:50 Nepříjemná chvilka pro Hejného

Ještě před odchodem do kabin blokoval jeden pokus Masaryčky hostující Hejný. Puk ho trefil do horní části těla, a obránce proto zůstal v bolestech na ledě. Po chvilce se však zvedl a z ledu odbruslil sám.

16:06 Góól! Masarykova univerzita udeřila v závěru první půle | 1:0

Pardubice začaly zápasu dominovat a už to vypadalo, že jim tempo vydrží až do konce první třetiny. V čase 16:05 se ovšem prosadil Gonos, a úvodní branka tak přišla ze strany MUNI. Nabuzení domácí si poté připsali ještě dvě dobré šance, ale své vedení už před pauzou nenavýšili.

9:23 Oslabení Medvědů

Zlepšený výkon Pardubic zaskočil domácí. Při jednom útoku se navíc proti pravidlům provinil Vašíček, který si poté musel odpykat dvě minuty za podražení. Ještě před koncem jeho trestu rozhodčí vyloučil také Bazalu za hákování soupeře, a Riders tak dostali dvojnásobnou výhodu. Tu ale nevyužili.

9:38 Tlak Masaryčky

Po přesilovce se do tlaku dostala Masaryčka a soupeře přišpendlila v jeho obranném pásmu. Riders se však zmohli na odpor a z velmi dobré pozice na modré čáře pálil Pražák, ovšem jen vedle branky Medvědů.

3:14 Úvodní přestupek

Prvním potrestaným hráčem utkání se stal hostující Klíma, a to za hru vysokou holí. Dvouminutový trest je speciálně ohlášen také v angličtině vzhledem k počtu nečesky mluvících studentů na tribuně.

2:35 První minuty hry

Hráči na nic nečekali a slušně zaplněné aréně dopřávají v úvodních momentech solidní podívanou. Hosté jsou namotivovaní, avšak Medvědi jsou na puku jistější a většinu času jsou výraznějším celkem.

Úvodní sestavy

HC MUNI: Holub (Král) – Vašíček (A), Uhříček, Věžník, Bláha, Bazala, Gonos, Surán – Kadlic, Bartkovský, Gergel, Jakubec (A), Voříšek, Drlík, Hasoň, Tomaník (C), Malenovský, Machala

Trenér: Jiří Čtvrtníček

Riders Univerzita Pardubice: Novotný – Vacek (C), Obr, Kopecký (A), Pražák – J. Teuber, Šrámek, T. Teuber, Skála, Soukup, Hejný, Klíma, Maťátko (A), Ladman, Skryp.

Trenér: Martin Šejba

Rozhodčí: Čuňočka – Tichý, Husák.

Před zápasem

Vítám vás u textového přenosu 5. kola Univerzitní ligy ledního hokeje. Domácí HC MUNI dnes vyzve Riders Pardubice a zatímco Medvědi na domácím ledě body v letošní sezoně ještě neztratili, hosté stále čekají na svou první výhru. O zajímavý zápas by tak mělo být postaráno. Dnešní duel je navíc obohacen o speciální program určený pro zahraniční studenty účastnící se Erasmu.