Vítěznou sérii Vyškova ukončila Opava. Lídra soutěže poctivě ubránila

Sport

Rozcvička domácích pod vedením Róberta Kafky. Foto: Vojtěch Blaha

Drnovice - Opava vyhrála na hřišti prvního Vyškova díky smršti v prvních patnácti minutách, po kterých vedla 2:1. Na konečných 3:1 zvýšil z penalty ve druhém poločase Blecha. Vyškov stále vévodí druhé lize, náskok se však ztenčil na jediný bod.

Podobu utkání určil už včerejší silný déšť. Na podmáčeném trávníku hráči ze začátku bojovali s každou změnou směru. Možná kvůli tomu se už domácí nezvládli soustředit na defenzivu. Na zadní tyči totiž nechali v šesté minutě úplně volného Ščudlu, který jednoduše uklidil centr Kopečného do sítě.

Odpověď Vyškova však přišla v podstatě hned. Souaremu se nepovedl centr z levé strany, ale ohrozil tím gólmana Číže, který musel míč vytáhnout na roh. Ve skrumáži po rohovém kopu zahrál rukou opavský obránce Kopečný, rozhodčí proto nařídil penaltu. Pokutový kop bezpečně k pravé tyči proměnil Metsoko. Svůj jedenáctý gól v sezóně si oslavil pod kotlem.

Ani po vyrovnání ale vyškovští nezačali bránit. Opava se po autu na levé straně jednoduchou kombinací dostala do vápna. Ščudla nacentroval na zadní tyč, kde opět zcela sám zakončil Velička.

Hosté si zřejmě řekli, že stačí, a zatáhli se na vlastní polovinu. Poctivě se posouvali a lídr soutěže tak nic nevymyslel. Nejzajímavější byl ve zbytku první půle faul domácího Štěpánka, který zajel podrážkou do Janoščina. Za žlutou kartu ještě mohl být rád.

Do druhého poločasu poslal trenér Kameník dva nové hráče a rozestavení změnil na 3-5-2. Dvacet minut obléhání opavské branky ukončil ojedinělý brejk hostů, který ukončil až Štěpánkův faul ve vápně. Z pokutového kopu zvýšil na 3:1 Filip Blecha.

V poslední desetiminutovce tlak Vyškova zesílil, jedinou vyloženou šanci však neproměnil Souare.

Vyškov prohrál poprvé od 2. září. Na druhou Duklu, která v souběžně hraném utkání zvítězila v Prostějově, drží náskok jednoho bodu. Slezané si výhrou upevnili osmou příčku.

MFK Vyškov - Slezský FC Opava 1:3

Góly: 6' Ščudla, 10' Metsoko, 15' Velička, 67' Blecha

Sestavy:

Vyškov: Stejskal - Štěpánek (K), Ilko(46' Vintr), Souaré, Musa - Mafwenta, Eneme(87' Coulibaly), Sylla, Diallo(69' Lahodný) - Bayo(46' Kanakimana), Metsoko.

Opava: Číž - Janoščín (K), Kadlec, Kopečný, Hellebrand(46' Vincour) - Rataj (77' Omale), Málek, Blecha, Ščudla(77' Rezek) - Vaněček(89' Hýbl), Velička(64' Ondráček).