Vojtěch Patzel po odvetě s Ruskem: Žili jsme jako jeden. Rozhodla bojovnost

Sport

Rozehrávka Vojtěcha Patzela na konci prvního poločasu zápasu s Ruskem. Foto: Helena Hegeďová

Brno - Rusko bylo v zápase kvalifikace na mistrovství Evropy favoritem. Už v prvním utkání hraném v Rusku však dokázali Češi vzdorovat a po sympatickém výkonu podlehli svému soupeři pouze o gól. V brněnské odvetě byl domácí celek dlouhou dobu ve vedení a zvrat přišel až uprostřed druhého poločasu. Češi se nevzdali a i za gólového přispění Vojtěcha Patzela remizovali 27:27.

Vojto, jak vypadal odvetný duel s Ruskem z vašeho pohledu?
Duel byl velice náročný a mluví o tom i výsledek. V podstatě se to táhlo už od začátku. Měli jsme dobrý vstup do utkání, pak přišly chyby. Po poločase jsme ještě vedli, ale potom nás hodně srážela oslabení, která jsme hráli poměrně často. Jsme rádi za remízu a bod.

Utkání bylo plné emocí. Bylo důležité udržet nervy na uzdě a nenechat se vyprovokovat?
Mělo to náboj, utkání se každému u televize muselo líbit. Nicméně jsem spokojený s tím, že jsme jako tým žili. Chyběli nám někteří hráči, takže jsme se to snažili nahradit bojovností a týmovým duchem. Myslím si, že to bylo všechno v pořádku.

V druhém poločase Rusové otočili skóre. Čím to bylo?
Přišly naše neproměněné šance a dostali jsme laciné góly. Byla znát únava, ale na druhou stranu jsme se do zápasu dokázali vrátit a do posledních minut hrát o vítězství.

Kde byl největší rozdíl v porovnání se zápasem v Moskvě před čtyřmi dny?
Řekl bych, že v tomto utkání jsme měli trošku větší sílu na pravé straně, protože tady byl Standa Kašpárek. Tím ale nechci nějak snižovat výkon Dominika Soláka, který hrál v Rusku perfektně. Celkově jsme odehráli lepší zápas, protože v Moskvě jsme se sešli poprvé po dlouhé době a byl to náš první oficiální společný zápas po delší pauze. Teď jsme ukázali, že už jsme víc sehraní a trošku víme, co a jak. V tom byl největší rozdíl.

Jak moc vám v závěru zatrnulo, když Rusové sebrali míč a namířili ho do odkryté brány?
Samozřejmě jsem byl ve stresu. Už jsem nechtěl, aby to tam padlo. Naštěstí to ale letělo vedle a jsme vděční za remízu.

Na reprezentačním srazu se sešlo hodně nováčků. Jak se vám líbil jejich herní projev?
Herní projev se mi určitě líbil. Žili jsme jako jeden, byla tam obrovská bojovnost. Za mě to bylo skvělé, a ač jsme tady měli hodně nováčků, tak jsme ukázali, že můžeme hrát v pohodě i s Ruskem a Faerskými ostrovy. Doufám, že se nám bude dařit naše výkony jenom zlepšovat.