Kometa porazila Vítkovice v prodloužení a žije. Spadlo to ze mě, září Zaťovič

Sport

Hráči Komety Brno zvítězili v nastaveném čase a prodlužují sérii předkola. Foto: Vít Golda

Brno - Vítkovice mohly ve třetím zápase předkola play-off rozhodnout sérii a přes Kometu postoupit do čtvrtfinále. Brněnští se však v domácím prostředí nevzdali a v prodloužení dotlačili zápas do vítězného konce.

Série předkola play-off se do Brna stěhovala za stavu 2:0 a Vítkovičtí byli krok od čtvrtfinále. Ostravané v obou domácích zápasech vyhráli těsně 2:1, přičemž v prvním utkání se rozhodovalo až v nastaveném čase.

Na začátku třetího duelu šla znát jeho důležitost, opatrnou hru však brzy rozseklo první vyloučení na straně hostujícího celku. Hru v početní výhodě si v první třetině vyzkoušely oba týmy a právě při nevyrovnaném počtu hráčů byly k vidění největší šance úvodní části duelu.

Za domácí pak mohl v úniku skórovat Bondra, který vybojoval kotouč v tvrdém souboji s Pyrochtou, nebo Zaťovič, jenž v přečíslení tři na jednoho nezpracoval Muellerovu přihrávku. Na druhé straně pálila nebezpečně první obranná dvojice Pyrochta – Polák, ale ani jim se nepodařilo soupeřova gólmana překonat. Do šaten se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Gól Petera Muellera proti Vítkovicím.
Gól Petera Muellera proti Vítkovicím. Foto: Vít Golda

Druhá třetina nabídla hrstce přítomných diváků z řad sponzorů podobnou podívanou. Všechny pak zvedl ze židle gól Jana Hrušky ve 40. minutě. Domácí gólman Vejmelka byl u své levé tyče, když hostující Svačina nastřelil tyč prázdné brány a právě exbrněnský Hruška dorazil puk za bezmocného brankáře.

Na první gól utkání reagovali domácí trenérskou výzvou, která potvrdila nedovolené bránění v brankovišti. Branka uznána nebyla a skóre 0:0 tak svítilo na tabuli i v momentě, kdy se oba celky vydaly po druhé dvacetiminutovce do šaten. „Trenérská výzva byla velice důležitým momentem, který bych nazval i momentem utkání. Na kostce jsme hned viděli, že tam byl kontakt Honzy Hrušky a našeho brankáře. Šli jsme do toho a nám to jen pomohlo,“ popsal klíčový okamžik utkání domácí kouč Jiří Horáček.

Bezbrankový zápas pokračoval až do osmačtyřicáté minuty, kdy domácí kapitán Zaťovič objel bránu a poslal kotouč na vzdálenější tyč. Tam si se skákavým pukem neporadil Holík, ale Peter Mueller už ho za ležícího gólmana Dolejše dostal. „Dnes jsme brněnskou první lajnu nedokázali uhlídat,“ poznamenal střelecky aktivní obránce Vítkovic Filip Pyrochta.

Radost Vítkovic po vyrovnávacím gólu na 1:1.
Radost Vítkovic po vyrovnávacím gólu na 1:1. Foto: Vít Golda

Kometa byla ve vedení necelé tři minuty. Pak se k odraženému kotouči dostal Jan Hruška, jenž jej propasíroval mezi Vejmelkovy betony. „Na našem mužstvu si cením, že jsme dokázali vyrovnat a jít do prodloužení. Tam už se štěstí přiklonilo na stranu domácích,“ komentoval trenér hostujícího celku Miloš Holáň. Góly přibyly, ale stav byl opět vyrovnaný. Rozhodnout mohl Němec, před kterým se objevila odkrytá brána. Se střelou si bezchybně poradil vítkovický brankář, který puk zastavil betonem na brankové čáře.

V nastavených dvaceti minutách už byli domácí lepším týmem, kteří převahu v této části utkání proměnili v branku Martina Zaťoviče. Domácí kapitán střelou po ledě od mantinelu mezi betony prodloužil sérii předkola mezi Kometou a Vítkovicemi. „Už jsem dlouho žádný gól nedal,“ smál se po zápase brněnský kapitán Martin Zaťovič. „Od rána mám nastavenou hlavu na výhru. Šli jsme za tím. Říkal jsem klukům, že dnes to za každou cenu urveme. Ať už v základní hrací době, prodloužení, nebo na nájezdy. Spadlo to ze mě, splnili jsme, co jsme si řekli,“ uzavřel šťastný střelec rozhodující branky.