Zbrojovka opět padla na domácím hřišti, tentokrát 1:2 s posledním Prostějovem

Sport

Hráči Zbrojovky Brno. Zleva: Jan Štěrba, Roman Potočný, Jakub Řezníček), Jan Hellebrand. Foto: fczbrno.cz

Brno - Fotbalisté Zbrojovky Brno v sobotu odpoledne prohráli na svém hřišti nejtěsnějším možným rozdílem s posledním týmem druhé nejvyšší soutěže, Prostějovem. Domácí sice po poločasové přestávce zásluhou Denise Alijagiče vyrovnali, ale v závěru utkání proměnil pokutový kop autor prvního gólu Petr Jaroň.

Fotbalisté Brna zatím v jarní fázi nepředvádí přesvědčivé výkony. Během prvních čtyř jarních kol získali pouhé dva body ze dvou remíz, zbylá dvě utkání prohráli. Tým, který se během zimní přestávky netajil postupovými ambicemi, se po sobotním zápase propadl na střed tabulky a na lídra druhé nejvyšší soutěže po neúplném jednadvacátém kole ztrácí už třináct bodů.

Už ve čtvrté minutě mohl hostující tým poslat do vedení Jakub Matoušek, když po chybě v rozehrávce Brňanů běžel sám na branku. Doběhl ho však obránce domácích Lukáš Endl a míč odklidil do bezpečí. V osmnácté minutě se dostal ke střele z hranice pokutového území David Jambor, ale jeho střela skončila vedle soupeřovy brány. Ve třicáté osmé minutě střílel ze zajímavé pozice na hranici pokutového území domácí Smejkal. Jeho střela ale mířila vysoko nad Muchovu bránu. První gól utkání tak diváci spatřili o čtyři minuty později, když z levé strany po posunutí Marece vypálil ke vzdálenější tyči Jaroň.

Trápení domácího celku se naplno projevilo po změně stran, když rozhodčí po faulu na Koželuha nařídil penaltu. Balon si na puntík postavil nejlepší střelec domácích Jakub Řezníček, jeho střelu do pravé části brány ale Mucha vykryl. V padesáté sedmé minutě se Zbrojovka dočkala vyrovnání, když propadnutý balon po rohu uklidil do brány Alijagič. O šest minut později mohl Alijagič slavit svůj druhý gól. Zajímavou nabídku od Řezníčka ale nevyužil a balon zamířil vysoko nad bránu hostů. Zlom v utkání přišel ve druhé nastavené minutě, kdy Pernica fauloval ve vlastním vápně hostujícího Šimka. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil střelec první branky Petr Jaroň.

Prostějov se tak díky výhře 1:2 stal dalším z řady týmů, které z Brna neodjely s prázdnou. Zbrojovka se v příštím kole vydá do Varnsdorfu, Prostějov bude na domácím hřišti hostit Táborsko.