Brněnské florbalistky podlehly Vítkovicím a končí ve čtvrtfinále

Sport

Úvodní vhazování nedělního zápasu: Bulldogs Brno vs 1. SC TEMPISH Vítkovice. Foto: Klára Poddaná

Brno - Buldočky ani tento víkend na hráčky z Vítkovic nestačily a jejich cesta ČEZ extraligou tak končí ve čtvrtfinále. Brněnský tým obě víkendová utkání na domácím hřišti za obrovské podpory fanoušků prohrál shodně 3:5. Florbalistky Vítkovic tak postupují do semifinále ČEZ extraligy po hladké výhře 4:0 na zápasy.

Do sobotního zápasu nastupovaly Buldočky po dvou prohrách, které si přivezly minulý víkend z Ostravy, s vidinou připsání si vítězství na svou stranu. Do první třetiny však vstoupily lépe hráčky Vítkovic, které vedly po dvanácti odehraných minutách 2:0. Brněnské florbalistky nicméně později využily početní převahu a Michaela Žáková svou střelou snížila na 2:1. Ke konci první třetiny navíc vstřelila branku další brněnská hráčka Marie Jirková, čímž dorovnala na 2:2.

Po přestávce pokračoval zápas v bojovném nasazení. Ve druhé třetině využily oba týmy přesilových her a připsaly si po jedné brance. „Ačkoliv jsme musely pořád dorovnávat, tak si myslím, že jsme bojovaly a hrály dobře celý zápas,“ řekla brankářka týmu Bulldogs Brno Martina Franková.

Na začátku třetí třetiny ani jeden z týmů početní převahu naopak nevyužil a stav 3:3 se tak neměnil až do posledních dvou minut zápasu. Ke konci utkání byly vyloučeny hráčky obou týmů a hra čtyři na čtyři přinesla Vítkovicím vedení 4:3. Po time-outu domácích a hře bez brankáře pak Vítkovice zvýšily na konečných 5:3 a připsaly si tak další vítězný bod ve čtvrtfinálové sérii. „Zápas rozhodla zkušenost na naší straně, kdy to v závěru bylo na krev, ale naše holky si s tím poradily lépe,“ uvedl trenér vítkovického týmu Jiří Velecký.

Ani nedělní zápas nezačal pro Buldočky příliš nadějně. Po deseti minutách první třetiny prohrávaly 0:3. V předposlední minutě třetiny snížila svou brankou náskok Vítkovic na 1:3 Michaela Žáková.

Do druhé třetiny vstoupily brněnské florbalistky početní přesilou, kterou však nevyužily. Během druhé třetiny měly hráčky na obou týmů mnoho příležitostí, žádnou z nich ale neproměnily a stav zůstal i po druhém dějství 1:3.

Na začátku třetí třetiny se buldočky přiblížily Vítkovicím brankou Michaely Žákové na 2:3. Vítkovice ale dlouho nezahálely a v dvaapadesáté minutě utkání využily přesilovou hru ve svůj prospěch. Zvýšily tak svůj náskok na 4:2. Tým Vítkovic poté rychle přidal ještě další branku a navýšil tím své vedení na 5:2. Brněnský tým na konci zápasu už jen korigoval skóre brankou Anny Brucháčkové při početní přesile na konečných 3:5.

Buldočky tak končí letošní sezonu ČEZ extraligy, stejně jako loni, ve čtvrtfinále, ve kterém nestačily na tým Vítkovic. Ten teď na rozdíl od toho brněnského čeká semifinále. „Věřím, že to byla poslední čtvrtfinálová série, ve které si nás Vítkovice vybraly za soupeře. Myslím si, že zaznamenaly, že jsme letos udělaly velký posun a budou to mít s námi do budoucna ještě těžší,“ řekl trenér brněnského týmu David Titz.