První pokus o záchranu brněnský Hattrick nevyužil

Sport

Lukáš Kučera nastoupil v sobotu k prvnímu utkání v roce 2022 po zranění kotníku. Foto: Ondřej Kolajta

Jediný florbalový tým z Brna, který reprezentuje moravskou metropoli v nejvyšší florbalové lize bojuje o záchranu. Včera nezvládl páté utkání v České Lípě a v sérii prohrál 4:1 na zápasy. V dalším kole play down se Hattrick Brno utká s týmem Pardubic nebo Královských Vinohrad.

Brno – Naděje na rychlou záchranu v prvním kole zhasla. Brněnští florbalisté ve vyrovnané sérii na čtyři vítězné zápasy podlehli svému soupeři z České Lípy v pátém utkání. O setrvání v české superlize tak budou muset bojovat i nadále.

K prvnímu zápasu nastoupili hráči 26. února na palubovce městské haly v České Lípě. Domácí potvrdili roli papírového favorita a v utkání porazili Hattrick Brno 6:5 v prodloužení. Druhý den svítil na výsledkové tabuli stejný výsledek, tentokrát ale po šedesáti minutách základní hrací doby.

Za týden uvítali Brňané své soupeře ve sportovní hale v Maloměřicích. Třetí utkání skončilo stejně jako předchozí zápasy výsledkem 5:6 ve prospěch hráčů z České Lípy. Severočeši vybojovali šanci potvrdit svou účast v následujícím ročníku Livesport superligy hned následující den. „S Českou Lípou se známe velmi dobře. Už v posledních dvou sezónách jsme proti sobě nastoupili do bojů o záchranu, ale letos to bylo poprvé, co sérii nepřerušila covidová pandemie,“ komentoval sérii obránce brněnského týmu Lukáš Jalový.

Druhý den dorazily necelé dvě stovky fanoušků na čtvrtý zápas a pomohly Hattricku k první výhře v play down. Dvě minuty před koncem rozhodl o vítězství Brna mladý útočník Šimon Hronek, když střelou od mantinelu dopravil míček za záda českolipského brankáře. „Byl to skvělý moment. V zápasech základní části se mi proti České Lípě podařilo vstřelit pět branek ve dvou zápasech a jsem rád, že jsem se prosadil i v tak důležité chvíli,“ prozradil osmnáctiletý útočník. Po výhře 5:4 si hráči Hattricku vybojovali další utkání na palubovce České Lípy.

Šance na úspěšné ukončení sezóny Brňanům definitivně zhasla včera večer po dalším vyrovnaném zápase, ve kterém se z vítězství, a především z udržení si místa mezi českou florbalovou elitou, radovali po výhře 4:3 hráči z týmu České Lípy. „Série byla od začátku velice vyrovnaná. Soupeř má řadu zkušených hráčů, kteří jsou v takto vypjatých zápasech potřeba. My máme naopak velmi mladý tým, který v klíčových momentech nedokázal převrátit vývoj zápasu v náš prospěch,“ doplnil z pozice diváka zraněný kapitán Brňanů Marek Fuchs.

Soupeř do dalších bojů o setrvání v nejvyšší soutěži vzejde brněnskému Hattricku ze série mezi Pardubicemi a týmem z Královských Vinohrad, kde je stav po pěti zápasech 3:2 ve prospěch pražského celku. V případě, že Hattrick Brno nezvládne druhou sérii play down, automaticky sestoupí do první ligy.