Online: Kladno porazilo Vsetín v souboji o extraligu už potřetí v řadě

Sport

Záběr z utkání Kladna se Vsetínem. Foto: Rytíři Kladno

Brno - Vsetínu se ani ve třetím zápase série báráže o extraligu nepodařilo porazit Kladno. I přes zatím nejbojovnější výkon Valachů získali další bod kladenští Rytíři. V brněnském azylu byl pro Vsetín osudový hektický závěr druhé třetiny, ve kterém padly během pěti minut čtyři góly. V Brně se z důvodu nevyhovujících rozměrů hřiště vsetínského stadionu na Lapači odehraje i čtvrtý zápas série, který je naplánovaný na pondělí 22. dubna. Úvodní buly bude vhozeno v osmnáct hodin, brněnská Winning Group aréna bude opět vyprodaná.

VHK ROBE Vsetín - Rytíři Kladno 2:3

0:1, 2:2, 0:0

Poslední aktualizace 21. 4. 2024 22:51

Online: Vsetín se proti Kladnu pokusí vykřesat naději v baráži o extraligu - ukončeno

Kladno získává důležitý matchpoint pro udržení se v extralize

I přes velký tlak Vsetína v závěrečné třetině si Kladno udrželo svoje těsné vedení a vyhrává zápas 3:2. V sérii vede už 3:0. Další zápas je na programu v pondělí 22.4. opět v Brně ve winning group aréně v 18:00, kde se Vsetín se pokusí odvrátit konec série.

60:00 Konec zápasu

Konec zápasu.

59:20 Osvobození Kladna

Kladno se dvakrát osvobozuje vyhozením kotouče

58:55 Vsetín bude hrát přesilovku

Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen hráč Kladna Chris Martenet. Vsetín si zahraje závěr poslední třetiny ve výhodě šest proti čtyřem.

58:18 Vsetín jde do šesti

Vsetín nemá na co čekat a odvolává Žukova. Hraje v šesti hráčích.

58:18 Vsetín musí vyrovnat

Luboš Rob měl další velkou šanci, dnes už nekolikátou. Opět ji ale nevyužil.

56:20 Mela před brankou Kladna

Před Brízgalou teď vznikl obrovský zmatek po střele Vsetína. Puk byl chvíli pod hromadou těl, do branky se však nedostal.

55:33 Vsetín hraje v plném počtu

Vsetín hraje v plném počtu a oslabení přečkal bez obdrženého gólu.

54:58 Obrovská šance Tralmakse

Obrovskou šanci měl teď kladenský útočník Tralmaks. Trefil však jen horní konstrukci branky Maxima Žukova.

53:33 Vyoučení Vsetín

Vsetínský Matějček se teď nechal unést a útočným faulem zahákoval obránce Kladna. Odsedí si dvě minuty na trestné lavici.

Utkání je vyprodáno

Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků.

51:29 Kladno hraje v plném počtu

Vsetínští nezvládli přesilovku a nedostali se pomalu ani do útočného pásma. Největší šanci si vytvořili až ve hře pět na pět, těsně po skončení přesilovky, kdy vznikl před Brízgalou velký zmatek. Kotouč však za brankovou čáru vsetínský Bláha nedostal.

49:29 Vyloučení Kladno

Tadeáš Hejda opět neudržel emoce na uzdě a odsedí si na trestné lavici dvě minuty za hrubost.

49:01 Šance Vsetína

Kladenští teď podcenili situaci za vlastní bránou a poskytli tak Robovi šanci vyrovnat. Ten ji však nevyužil.

48:00 Vsetín se chystá vyrovnat

Vsetín jakoby teď postupně sbíral sebevědomí a síly na vyrovnání. Postupně se nebezpečnost jeho šancí zvyšuje.

46:30 Vsetín útočí

Vsetín teď na delší dobu uzavřel Kladno v útočném pásmu. Vytvořil si několik šancí, gól však nepadl.

44:20 Ofsajd Vsetína

Hráči Vsetína se do útočného pásma dostali nedovoleným způsobem.

43:10 Hraje se nahoru dolů

Hra se přelévá nahoru dolů, žádný z týmů zatím ale nijak výrazně neohrozil branku soupeře.

41:50 Šance Vsetína

Vsetín si vytváří první šance, žádna z nich ale nebyla gólu schopná.

40:17 Zákazané uvolnění

Po úvodních 17 sekundách závěrečné třetiny se Vsetín nedovoleně osvobozuje.

40:00 Začátek 3. třetiny

Třetí třetina právě začala.

40:00 Konec druhé třetiny

Infarktový závěr druhé třetiny přinesl čtyři góly. Vsetínští snižovali čtyři sekundy před sirénou a před poslední třetinou prohrávají jen o jeden gól.

39:56 Gól Vsetín

🥅ERIK HRŇA SKÓRUJE. Po nahrávce Dědka kapitán Erik Hrňa dělovkou o břevno opět snižuje na rozdíl jednoho gólu. Stav 3:2 pro Kladno.

39:40 Gól Kladno

🥅PROCHÁZKA DÁVÁ GÓL. Vsetínu dlouho dobrá nálada nevydržela. Martin Procházka po nahrávce Jakuba Klepiše před prázdnou bránu z velkého úhlu úspěšně zakončuje. Stav 3:1 pro Kladno.

38:00 Gól Vsetín

🥅VSETÍN VSTŘELUJE BRANKU. Matyáš Dědek dostal po několika šancích puk za Brízgalu a poprvé v dnešním zápase překonává kladenského brankáře. Nejmladší hráč vsetínského celku snižuje stav zápasu na 1:2.

36:41 Gól Kladno

🥅KLADENŠTÍ VYUŽÍVAJÍ PŘESILOVKU. Střelou od pravého kruhu pro vzhazování překvapil Maxima Žukova hráč Kladna Eduards Tralmaks. Asistoval mu Ticháček. Kladno vede 2:0.

35:42 Vyloučení Vsetín

Richard Jarůšek vyvážel puk z obranného pásma Kladna, dostal se však do křížku s vsetínským Romanem Vaňem. Ten ho nedovoleně podržel a vykoledoval si za to dvě minuty na trestné lavici. Kladno si tedy zahraje první přesilovku v zápase.

35:00 Posledních pět minut 2. třetiny

Druhá třetina se dostala do své poslední čtvrtiny. Vsetín stále tlačí na kladenské.

33:42 Robova šance

Luboš Rob se opět prosmýkl mezi mlýnem kladenských obránců, Brízgala mu však šikovně vypíchl kotouč a Rob se tak nedostal k zakončení.

33:03 Vsetín opět útočí

Vsetínský Holec teď rychlým bruslením předehnal obranu Kladna a vytvořil si na pravém křídle slibnou šanci. Brízgala se ale dnes na zápas velmi dobře připravil a stále drží nulu.

31:20 Šance Kladna

Kladno se teď opět připomnělo šancí v útočném pásmu. Čtyři kladenští hráči však nedokázali vyzrát na dva vsetínské.

30:05 Vsetín začíná hrát

Vsetín v posledních pasážích hry jakoby vstal z mrtvých a dominuje hře.

29:15 Šance Vsetína

Obrovská šance Luboše Roba z pravého křídla. Osamocený Rob mířil na odkrytou branku Kladna, šanci však neproměnil.

28:29 Vyloučení obou týmů

Vyloučeni byli hráči obou týmů Roman Vaňo (Vsetín) a Chris Marenet (Kladno) za hrubost. Hraje se ale stále pět na pět.

28:10 Velké šance na obou stranách

Hra se přesouvá rychle tam a zpátky. Oba týmy měly velké šance v přečíslení, nejprve Kladno tři proti jednomu, poté Vsetín tři na dva, ani jeden tým však svoje šance nedokázal využít.

27:30 Kladno v plném počtu

Kladno hraje v plném počtu. Bez větších problémů oslabení přežilo.

26:35 Přesilovka Vsetína

Několika tvrdými střelami ohrozili Brízgalovu svatyni Staněk a Hrňa. Žádná ze střel ale bez clonícího vsetínského hráče nemohla projít skrz.

25:01 Vyloučení Kladno

Podruhé v zápasu se proti pravidlům provinil Tedeáš Hejda. 2 minuty za nedovolené bránění znamená přesilovku pro Vsetín.

24:09 Obrovská šance Vsetína

Vsetín jel ve dvou proti jednomu na bránu Kladna. Náhravku a následnou střelu Roba ale perfektním zákrokem odhadl brankář Brízgala.

22:20 Fanoušci Vsetína neklesají na mysli

Brněnskou halou se ozývá pokřik vsetínských fanoušků "Dú, Valaši, dú!"

21:50 Zákázané uvolnění Kladna

Kladenští se nedovoleně osvobozují.

20:25 Druhá třetina začala

Buly tentokrát pro Kladno, které neztrácelo čas a hned vyslalo první střelu na bránu Vsetína.

20:00 Začátek 2. třetiny

Hráči z šaten už vjíždí na ledovou plochu a chystají se na úvodní buly druhého dějství.

20:00 Konec 1. třetiny

První třetina končí. Díky gólu Richarda Jarůška vede jednoznačně aktivnější Kladno nad Vsetínem v Brně 1:0.

19:53 šance Jágra

Jágr dokazuje, že nepatří do starého železa a vytváří si už několikátou šanci v zápase.

19:34 Ofsajd Kladna

Kladno se z útočného pásma dostalo samo postavením mimo hru.

18:25 Kladno dobývá branku Žukova

Kladno stále útočí a Vsetín si neví rady. Vše ukončuje podržením puku brankář Žukov.

17:05 Kladno se drží v útočném pásmu

Kladno se usadilo v útočném pásmu, kde si tvoří jednu šanci za druhou. Vsetín se jen tak tak osvobozuje.

15:26 Jarůšek ve velké šanci

Jarůšek teď jel sám na bránu Vsetína. Přehozením kotouče na levou stranu ale vykolejil akorát sám sebe a bránu vůbec neohrozil. Stav zůstává stejný.

14:55 Ofsajd Vsetína

Nedovolený vstup do útočného pásma Kladna.

14:18 Vsetín nedokáže nastoupit do zápasu

Brankář Vsetína Žukov teď zazmatkoval a Kladno málem potrestalo jeho zaváhání gólem.

12:30 Šance Kladna

Kladno promeškalo obrovskou šanci na zvýšení skóre. Jágr vyvezl puk před branku, kde byly připraveny dvě kladenské hokejky. Puk však jen projel brankovištěm, pak si jej převzali vsetínští.

11:05 Kladno se ubránilo

Kladno se v oslabení ubránilo. Vsetín si nevytvořil žádnou větší šanci.

9:40 Přesilová hra Vsetína

Vsetínský Rob vyslal na Brízgalu tvrdou střelu. Ten je však zatím v brance velmi jistý.

9:05 Vyloučení Kladno

Vsetín si zahraje první přesilovku zápasu. Vyloučen byl hráč Kladna Tadeáš Hejda na 2 minuty za držení.

8:36 Jágr hraje

Do utkání zasahuje taky Jaromír Jágr, majitel a hráč Rytířů.

7:40 Vsetín útočí

Vsetín se po dlouhé době dostal alespoň k ohrožení kladenské branky. Poté rychlým protiútokem obrátilo Kladno, trefilo ale jen rozhodčího.

7:08 Zakázané uvolnění

Vsetínu je odpískáno vyhození koutouče přes všechny čáry.

5:36 Kladenští útočí

Kladenští hokejisté mají po prvním gólu navrch. V útočném pásmu si vytváří více šancí. Hra byla po posunutí vsetínské brány přerušena.

4:52 Pasivita Valachů

Vsetínští fanoušci zatím nejsou slyšet tolik jako po cestě na stadion. Až teď se pokřik "Vsetín" ozývá hlasitěji.

3:09 Gól Kladna

RYTÍŘI PRÁVĚ VSTŘELUJÍ BRANKU. Richard Jarůšek se osamostatnil na pravém křídle a rychlým přehozením a střelou překonal brankáře Vsetína Žukova. Asistoval mu Filip.

1:59 První vážnější střela

Vsetín vyslal první vážnější střelu na branku Kladna, kterou pokryl brankář Brízgala.

1:20 Nervózní začátek

Žádný z týmů si zatím nevytvořil žádnou velkou šanci. Hráči spíše puky ztrácí.

Začátek zápasu

Úvodní buly pro vsetínské, zápas právě odstartoval.

Před zápasem

Vítejte u dnešního online přenosu 3. zápasu série baráže o extraligu ledního hokeje mezi týmy VHK ROBE Vsetín a Rytíři Kladno. Kladno si z domácích zápasů veze vedení 2:0. V Brněnské Winning Group aréně se Vsetín tuto sérii pokusí otočit ve svůj prospěch.

Sestavy:

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Jenáček, Kojo, Hryciow, Staněk, Larsen, Ondračka, Ďurkáč – Rob (A), Klhůfek, Matějček – Hrňa, Dědek, Machala – Š. Bláha, Kern (C), Hořanský – Vaňo, Kratochvil, Holec (A).

Rytíři Kladno: Brízgala (Mitens) – Hejda, Ticháček, Babka, Slováček, Martenet, Veber – M. Procházka, Filip, Jarůšek – Tralmaks, Klepiš, Smoleňák (C) – Sideroff, Pytlík, Frolík – Jágr, Melka (A), Strnad (A) – Kusý.