Hokejisté MUNI prohráli i druhý zápas nové sezóny, doma nestačili na obhájce titulu

Sport

Hokejisté MUNI před zápasem nastupují na led Foto: Jan Winkler

Brno - Hokejisté brněnské Masarykovy Univerzity prohráli ve druhém kole Univerzitní hokejové ligy v domácím utkání proti týmu Karlovy Univerzity 2:5. Momentálně se tak nachází na předposledním místě tabulky o skóre za týmem městských rivalů VUT Cavaliers Brno. Na posledním místě je po třech zápasech tým pardubické univerzity.

Masaryčka začala zápas aktivně a dařilo se jí držet krok s hokejisty Karlovky, kteří se pyšní sérií teď už osm vítězných zápasů v řadě, včetně vítězné série 3:0 na zápasy v loňském finále nad týmem ZČU Akademici Plzeň. Posledním týmem, který je dokázal porazit, bylo právě HC MUNI, kteří pražský tým dokázali přehrát 13. března ve čtvrtfinále loňské univerzitní ligy.

MUNI se  v 11. minutě ujala vedení zásluhou Maxmiliána Edla, který dal první letošní gól svého týmu. Zbytek první třetiny byl velmi vyrovnaný a velké šance byly k vidění na obou stranách kluziště, gól už ale nepadl.

Do druhé třetiny vstoupili lépe soupeři z Prahy. Hráli aktivněji a tvořili si spoustu šancí, čehož využil v 15. minutě zápasu Matúš Hadušovský, když tvrdou střelou nad beton brankáře domácích vyrovnal na 1:1. O pět minut později otočil skóre zápasu ve prospěch Karlovky ze samostatného úniku Adam Janoušek.

V závěru druhé třetiny hráč UK Kings David Hradil nastřelil puk na domácího brankáře Daniela Šemberu, kterému puk vypadl z výstroje za záda a ve vzniklé situaci se nejlépe zorientoval Martin Bláha, který dorazil puk do brány. Karlova Univerzita tak vyhrávala po dvou třetinách 3:1.

Třetí třetina se hrála ve vysokém tempu, velké šance si hráči tvořili na obou stranách. Domácím hráčům pomohl několika skvělými zákroky brankář Šembera. Po faulu hostujícího hráče získali hokejisté MUNI přesilovku, kterou ve 44. minutě zápasu využil Adrián Hudík, jemuž se podařilo překonat hostujícího brankáře po nahození o mantinel z hokejky Jana Moreva.

V posledních dvou minutách zápasu zkusili hokejisté MUNI vsadit vše na jednu kartu a odvolat brankáře. Tento riskantní krok nedokázali využít, hráči Karlovy Univerzity navíc risk domácího celku dvakrát potrestali gólem do odkryté klece.

„Nebyl to špatný zápas od nás, myslím si, že jsme byli čtyřicet pět minut lepší, ale těch patnáct minut, co jsme hráli hůř, nám ten zápas bohužel utekl a nestačilo to,“ hodnotil zápas střelec prvního gólu MUNI Maxmilián Edl. „Za vstřelený gól jsem samozřejmě rád, ale měl jsem jich dát zkrátka víc, abychom vyhráli,“ dodává.

Zápas pro Stisk online zhodnotil i střelec gólu za UK Kings Prague Matúš Hadušovský: „Myslím si, že první třetina byla dost těžká, ale potom jsme se sehráli jako tým a dotáhli jsme to do vítězného konce. Byl to náročný zápas, mysleli jsme si, že to bude lehčí."