Skvělý sváteční den pro brněnský florbal. Hattrick, Gullivers i Bulldogs zvítězili

Sport

Kladenský Matěj Stůj při svém nájezdu proti brankáři Hattricku Miroslavu Steigerovi. Foto: Vojtěch Blaha

Brno - Páté kolo florbalové První ligy mužů zastihlo ve čtvrtek brněnské celky ve skvělé formě. Hattrick doma raketovým nástupem a následnou poctivou obranou porazil Kladno 7:4. Gullivers vybojovali dvoubodové vítězství proti Plzni. A Bulldogs nemilosrdně rozstříleli Letku poměrem 13:3.

Hattrick doma vybojoval výhru nad Kladnem

Úvodní hvizd zápasu měl sice zaznít v jednu hodinu, rozhodčí ale stáli v zácpě, a proto foukli do píšťalky až ve čtvrt na dvě. Čekání asi méně vadilo domácím, protože od začátku diktovali tempo hry a díky jistotě v rozehrávce se dokázali pravidelně dostávat na polovinu soupeře. Podle brněnského trenéra Simona Šišky byl dobrý začátek hlavním důvodem výhry. „Kluci skvěle splnili herní plán, chtěli jsme hrát jednoduše na balonku a v první třetině všechno vycházelo,“ radoval se Šiška.

Z tlaku vytěžil první gól navrátilec Halama, který zavěsil po přihrávce Adama Jiříčka přes osu hřiště. Další branku mohl přidat Hronek, ale po samostatném úniku trefil brankáře Ivana Ponomareva. V deváté minutě Kladno málem z ničeho nic srovnalo, když Novák na malém brankovišti dorážel ojedinělou střelu hostů. Z následné kreativně rozehrané standardky Chroust trestuhodně neproměnil tutovku. A trest přišel vzápětí. Jiříček v přesilovce nepovedenou střelou po zemi překvapil gólmana. Ze špatného startu byl zklamaný kladenský Matyáš Bachmaier. „Máme hru založenou na kvalitní obraně, nemůžeme si dovolit hned tolikrát inkasovat,“ vysvětlil útočník.

Kladenští sice začali držet míček, nebezpečný byl však stále Hattrick. Při druhém samostatném úniku se už Hronek nemýlil a čtvrtou branku Brna přidal Zouhar po další nezištné přihrávce Jiříčka. Mohla to být pro domácí dokonalá první třetina, kdyby obránce Gryc zpoza branky nenamazal na střed Čikovi, který vrátil Kladno do hry.

Ve druhé části se ukázalo, že mladí hráči Hattricku nejsou zvyklí vyhrávat a začali dělat chyby. Tlak hostů však brzy skončil. Jejich brankář nepochopitelně odrazil zbloudilou přihrávku přímo na čepel Vlachovi, který balonek bez problému zasunul za Ponomarevova záda. Kladenští kanonýři se nakonec oklepali a po několika šancích dotlačil míček do branky Fojtík. Jenže u toho stál v brankovišti. Regulérní gól vstřelil až v desáté minutě Bachmaier. Na dostřel pak opět dostal hosty Čika, kterého domácí obrana zapomněla bránit. Než si však stačil sednout, předvedli brněnští Slezák a Gryc ukázkový ťukes a vzali si zpět třígólový náskok.

Ve třetí třetině Kanonýři zamkli Hattrick na vlastní polovině a vůbec jim nepůjčovali míček. Když už ale trefili branku, vytáhl se výborně chytající Steiger. Zmar hostů podtrhl Chroust, když v jedenácté minutě netrefil prázdnou klec. „Naše střelba byla otřesná, Brnu ale taky výborně zachytal brankář,“ uznal kanonýr Bachmaier. Hattrick zvítězil 7:4 a zaznamenal tak letos první tříbodový zápas.

Gulliveři přetlačili Plzeň silou

Zápas brněnských Gullivers proti Plzni nenabídl mnoho florbalové krásy. Plzeň se ve čtvrté minutě ujala vedení brankou Horažovského. Víc se toho ale v první třetině nestalo. Tři góly na straně Gulls a dva na straně Plzně přibyly až během druhé třetiny, která byla o něco koukatelnější. Ve třetí části se však hrací plocha na VUT opět proměnila v bitevní pole. "Byl to florbalový hnus," zhodnotil rozhořčeně domácí obránce Lukáš Dvořák. Dva body do tabulky nakonec Gulliverům vystřelil Václav Černoch v prodloužení.

Bulldogs si jeli do Ostravy zastřílet

Planou naději dal ostravské Letce úvodní gól Ondřeje Čecha. Bulldogs Brno poté pevně převzali otěže zápasu a nasázeli dvanáct branek v řadě. Letku nakonec porazili 13:3. „Jsem rád, že jsme se po obdrženém gólu nesesypali a otočili zápas na naši stranu několika brankami,“ těšilo útočníka buldoků Matěje Faltuse. Bulldogs si zatím vedou z brněnských celků nejlépe. S jedenácti body drží pátou příčku a živí tak naděje na návrat do Superligy.