Online: basketbal Žabiny Brno VS. KP Brno

Sport

Eliška Hamzová (uprostřed) háže trestný hod. Foto: Karolína Ficová
Brno -

Třetí utkání semifinálové série KP Brno proti Žabinám Brno dopadl stejně jako dva předchozí zápasy vítězstvím Žabin. Ty tak postupují do finále, ve kterém se utkají s vítězem základní části USK Praha.

Do třetího derby vstoupily oba týmy aktivně a první čtvrtina byla velmi vyrovnaná. V druhé však začaly Žabiny ztrácet a KP Brno v čele s Galíčkovou šly do mírného vedení. Šanci na vítězství a prodloužení play-off ale promrhaly ve třetí čtvrtině, kdy nastřílely o deset bodů méně než soupeřky. Konec zápasu vyvolal silné emoce nejen mezi hráčkami, ale i fanoušky.

Žabinám 20. dubna začíná boj o titul a série o třetí místo čeká KP Brno proti Hradci Králové o čtyři dny dříve, 16. dubna.

40:00 Konec utkání

Děkujeme, že jste sledovali náš přímý přenos. Přejeme vám krásný zbytek večera.

40:00 Konec čtvrté čtvrtiny

Konec čtvrté čtvrtiny. Žabiny Brno vyhrávají zápas 75:56 a postupují do finále. Semifinálové derby zvládly bez ztráty zápasu a série tak končí 3:0.

39:20 Rosnička je na nohách

Čtyřicet vteřin před koncem je celá tribuna Žabin Brno na nohách a začíná se slavit! Žabiny vedou o devatenáct bodů.

38:05 Dvě trojky za sebou

Malíková trefuje trojku, Dudášová jí ale téměř ihned odpovídá také trefou za tři body.

37:09 Zranění Svatoňové

Svatoňová trefila dvojku, při které si ale poranila zřejmě koleno. Místo ní nastupuje Veselá. Dvě a půl minuty před koncem je stav 72:54.

36:34 Doskok Žabin

Žabiny zvládají doskok a zvyšují své vedení. Situace je pro KP Brno kritická. Tři minuty před koncem prohrávají o 18 bodů. Stav je 70:52.

34:54 Hynková dva body

Hynková zvládá doskok a snižuje náskok Žabin.

24:05 Žabiny míjí trojku

Záplatová netrefuje trojku, KP Brno následovně neproměňují doskok. Stav je 61:49.

38:25 Zápas přerušen

Zápas je z technických důvodů přerušen. Zřejmě je problém s časomírou. Fanoušci jsou rozzuření.

28:25 Rozdíl deseti bodů

Po trojce Žabin je rozdíl skóre o deset bodů, 59:49. Situace se pro KP Brno nevyvíjí dobře.

31:18 Kopecká trestné hody

Stoupalová fauluje a Kopecká dostává dvě šance v podobě trestných hodů. Proměňuje pouze jednu.

29:37 Žabiny odpovídají trojkou

Knežević trefuje trojku.

30:09 Galíčková otevírá poslední čtvrtinu

Galíčková v prvních deseti vteřinách poslední čtvrtiny trefuje dvojku. Stav je 53:48.

30:00 Konec třetí čtvrtiny

Konec třetí třetiny. Stav je nyní 53:46 a Žabiny od postupu do finále dělí jedna čtvrtina.

29:26 Žabiny doskok

Žabiny trefují dva doskoky a vedou o 7 bodů.

28:46 KP Brno trojka

KP Brno trefují hod za tři body.

28:09 KP Brno tři body

Faulovaná Kopecká trefuje dvojku i trestný hod. Snižuje stav na 48:43. Žabiny během pár desítek vteřin odskočily KP Brno o 5 bodů.

27:03 Cunanová proměňuje trestné hody

Cunanová proměňuje dva trestné hody a posílá Žabiny do vedení o tři body.

26:52 Žabiny jdou do vedení

Hamzová ukradla míč útoku KP Brno a Žabiny jdou do vedení o jeden bod.

25:55 Žabiny snižují

Dudášová vypíchla KP Brno míč a sama zakončila. Stav je 39:40.

24:50 Žabiny ztrácí útok

Žabiny ztrácí útok. KP Brno ale nedokázalo šanci proměnit. Stav zůstává 37:40.

23:56 KP Brno timeout

Žabiny trefují dvojku a snižují náskok o jediný bod. KP Brno si proto berou timeout a nyní jdou do útoku.

23:25 Hamzová tři body

Hynková faulovala Hamzovou, která přesto trefuje dvojku a následovně i trestný hod. Stav je 35:38.

22:44 Faul KP Brno

KP Brno faulují a Cunanová trefuje jeden trestný hod.

20:20 Začátek třetí čtvrtiny

Začala třetí čtvrtina. Blíže k vítězství má zatím KP Brno. Žabiny první útok neproměnily.

20:00 Konec druhé čtvrtiny

Carter trefuje doskok, ale až po zaznění klaksonu zaznačující konec druhé čtvrtiny. Stav zůstává 31:34.

19:02 Žabiny snižují rozdíl

Faulovaná Knežević trefuje dvojku a jeden trestný bod. Rozdíl je nyní tři body.

18:28 Žabiny dávají trestný hod

Hamzová trefila jeden ze dvou trestných hodů.

18:01 Doskok Čechové

Čechová dává doskok a snižuje náskok KP Brno na 27:31.

17:00 Dvě trojky za sebou

Oba týmy v rozmezí několika vteřin dávají trojku. Stav je 25:31.

15:05 KP Brno trojka

Kopecká trefuje trojku a KP Brno vedou už o 8 bodů.

14:15 Time out Žabin

Svatoňová prolítla mezi obranou Žabin a dává dvojku. Hamzová rozčíleně hodila s míčem a Žabiny Brno si berou time out.

2:57 Žabiny trefují

Žabiny poprvé ve druhé čtvrtině trefily koš a snižují skóre na 20:23.

12:29 KP Brno opět trefuje trestné hody

KP Brno zvyšuje svůj náskok trestnými hody. Žabiny od začátku čtvrtiny netrefily jediný bod. Stav je 18:23.

11:51 KP Brno jdou do vedení

Vondráčková i přes faul dává dvojku. Cunane tak má první osobní trest. Vondráčková následně trefuje trestný body a KP Brno jdou do vedení 21:18

11:13 Je vyrovnáno

Svatoňová trefuje dva trestné hody a srovnává skóre.

11:00 První minuta bez bodu

První minuta druhé čtvrtiny proběhla bez trefené střely.

10:00 Konec první čtvrtiny

Konec první čtvrtiny. Žabiny ubránily útok KP Brno, po té ale nedokázaly zakončit. Stav je po první desetiminutovce 18:16.

8:28 Žabiny ztrácí míč

Sklenářová si nerozuměla se zbytkem týmu a přihrávka mířila do outu.

7:56 Trestné hody Žabin

Čechová trefuje dva trestné hody a zvyšuje náskok Žabin na 16:13.

7:29 KP Brno rozehrává

Rozehrávačka Kopecká přihrála spoluhráčce na trojku, ta ale minula.

6:35 Žabiny jdou do vedení

Míč se po hodu Stoupalové chvilku točil na obručce, nakonec jsou z toho dva body a Žabiny Brno jdou do vedení 14:13.

5:20 Balíčková trefuje

Balíčková se prorvala obranou Žabin a dává dvojku.

4:46 Záplatová trefuje bod

Záplatová opět hází trestné body. První netrefila, druhý už ano. Stav je 10:11.

3:51 Žabiny trefují trestné hody

Záplatová trefuje dva trestné body a snižuje stav na 7:9.

3:36 KP Brno zvyšují náskok