Kometa zvítězila 3:0 a poslala Jágrovo Kladno do baráže

Sport

Necelých sem tisíc diváků sledovalo výhru Komety nad Kladnem. Foto: Lukáš Zrotal

Brno - Postup do play-off si brněnští hokejisté zajistili už po minulé výhře v Liberci. Dnešní výhrou 3:0 proti kladenským Rytířům rozsekli další ligovou tajenku ‒ Kladno se už ze 14. místa nedostane a bude hrát baráž o sestup. Naopak Kometa může v úterním posledním zápase poskočit až na devátou příčku.Za Rytíře nastoupil i hrající majitel a legenda českého hokeje Jaromír Jágr, ani on však prohru svého týmu neodvrátil.

Už od prvních minut zápasu panovala výborná atmosféra, do zaplněné brněnské haly si našlo cestu necelých sedm tisíc fanoušků. Hned v úvodu se zapojili oba brankáři a svoje týmy podrželi. V šesté minutě si hráči Komety zahráli první přesilovku zápasu.

Skóre mohl otevřít Adam Zbořil, který unikl kladenským obráncům, ale brankáře nepřekonal. O pár sekund později se do prakticky totožné situace dostal hostující kapitán Tomáš Plekanec, ale ani on nebyl úspěšný. V patnácté minutě dal o sobě vědět Jaromír Jágr, když našel na brankovišti Indráka, ten ale puk do branky nedostal.

Ve druhé třetině se Kometa dostala do vedení. Prosadil se slovenský útočník Andrej Kollár, když puk chytře odrazil od kladenského brankáře do branky. Druhý gól Brna mohl přidat Vincour, ale svoje přečíslení neproměnil.

Na druhý gól ale hlasití fanoušci nemuseli dlouho čekat. Krásnou kombinaci založil Zaťovič, který našel Muellera a americký útočník ještě nahrál Petru Holíkovi, který jen kotouč poslal do odkryté branky. Na druhé straně hřiště mohl skóre snížit Pytlík, ten ale svoje sólo nevyřešil ideálně.

V poslední třetině Kometa hostující Rytíře do žádné větší šance nepustila, naopak Tomáš Vincour krásnou střelou trefil horní roh branky a upravil skóre na konečných 3:0. Hráčem zápasu byl na domácí straně vyhlášen Matej Tomek, slovenský brankář ve službách Komety poprvé nepustil v zápase ani jeden gól.

„Byl jsem k tomu blízko už v prvním domácím zápase základní části, tak proč ne v tom posledním,“ pousmál se Tomek po dotazu na „čisté konto“. Brněnský brankář byl rád, že Kometa dobře rozehraný zápas dotáhla k vítězství, což se jí v poslední době ne vždy dařilo. „Je to pro nás takový mentální boost, dodal slovenský gólman.

Tomka pochválil i domácí trenér Jiří Kalous: „Skvěle nás podržel, vychytal čisté konto. Byl jedním z dalších důvodů, proč jsme dnes vyhráli, řekl. Kalous pouze nebyl příliš spokojený hrou v první třetině „Možná to bylo tou porcí zápasů, které jsme odehráli v posledních dnech, zdůvodnil brněnský kouč. Kometa totiž v posledních sedmi dnech nastoupila ke čtyřem zápasům, tři z nich dokázala vyhrát.

Kladenský útočník Nicolas Hlava po utkání neskrýval zklamání, protože jeho tým po dnešním výsledku čeká baráž o udržení v extralize. Na třinácté Karlovy Vary už se Rytíři nedotáhnou. „Trošku jsme to nakousli v šatně, po úterním zápasu si řekneme co a jak. Ta pauza bude šílená, bude těžké se nějak udržovat v tempu,“ připomněl Hlava čtyřicetidenní přestávku před baráží s nejlepším týmem z druhé nejvyšší ligy.

Jestli bude letošní sezóna úspěšná či neúspěšná, se bude podle kladenského útočníka hodnotit až po baráži. „Museli jsme hrát celou sezónu v Chomutově (kvůli opravě kladenského stadionu, pozn. red.), fanoušci za námi jezdili… chceme extraligu udržet hlavně kvůli nim," uzavřel Hlava.