Hokejisté Masarykovy univerzity obrátili zápas a ovládli vysokoškolské derby

Univerzita

Radost hokejistů Masarykovy univerzity po čtvrtém gólu. Foto: Tobiáš Pospíchal

Brno - Hokejový souboj brněnských vysokých škol ovládla Masarykova univerzita. Utkání v zaplněné Winning Group Areně vyhráli hokejisté v bílých dresech nad týmem Mendelovy univerzity 4:2.

Do utkání přitom tým Masarykovy univerzity nevstoupil dobře. Na soupeřovu obranu nebyl schopen najít recept a hráči v zeleném hrozili z protiútoků. Jeden z nich v polovině první třetiny využil ztráty puku na polovině hřiště a obránce MUNI se zmohl pouze na faul. Nařízené trestné střílení potom proměnil kapitán MENDELU Martin Gregar.

V druhé třetině se hra přelévala ze strany na stranu. Více šancí si sice vypracovávali hokejisté v bílém, nedokázali však vytvořit souvislý tlak před soupeřovou brankou a diktovat tempo hry. V čase 32:28 pak střelec prvního gólu zakončil dorážkou do prázdné branky akci svého týmu na levé straně a zvýšil náskok MENDELU.

Svěřenci trenéra Michala Brzobohatého mohli krátce před druhou sirénou přidat pojišťující třetí gól. Střela jednoho z útočníků však skončila na boční síti a z kontaktní branky se naopak dvě sekundy před koncem druhé části mohli radovat hráči v bílém. Pavel Tomaník na pravé straně obehrál soupeřova obránce a šťastnou střelou dal svému týmu před třetí třetinou naději.

„Soupeře jsme do té doby nepouštěli k šancím. Nesmí se stávat, aby nám takto utekl hráč. Gól krátce před sirénou byl zlomovým momentem,” hodnotil po utkání útočník MENDELU Vojtěch Kadlic.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili reprezentanti MUNI nejlepším možným způsobem. Dvouminutový trest pro Filipa Střechu využil ve 45. minutě Adam Studený a vyrovnal stav utkání. Hokejisté MENDELU krátce poté faulovali znovu a obrat dokonal dvě minuty po vyrovnávající brance Róbert Mokroha po přihrávce Stodůlky.

MENDELU poté převzala iniciativu a vytvořila si nadějné příležitosti, které však vychytal brankář Král. Odvolání gólmana na střídačku a hra v šesti v závěru zápasu již dotahujícímu týmu nepomohla, namísto toho osmnáct sekund před koncem uzavřel skóre utkání Silvester Kusko.

„Po brance na konci druhé části jsme do té třetí vstoupili výborně a zaslouženě otočili skóre, v dalším průběhu nás pak fantasticky podržel gólman. Moc jsme si užili atmosféru a doufáme, že nás diváci podpoří i v zápase proti VUT (Vysoké učení technické, pozn. autora),“ hodnotil po zápase Patrik Matov, který nastoupil do souboje univerzit již popáté.

Zápas, který se kvůli pandemii koronaviru v minulé sezóně neodehrál, doprovázelo bouřlivé povzbuzování od obou fanouškovských táborů. „Atmosféra byla skvělá, což potvrzují mé zalehlé uši a vykřičené hlasivky,“ zhodnotila Nikola Procházková, která povzbuzovala hokejisty MUNI přímo v kotli.