Kometa prohrála na domácím území, loni poslední Motor čtyřikrát skóroval

Sport

Fanoušci před Winning Group Arenou. Foto: Runa Koblihová

Brno - Hokejisti HC Kometa Brno včera prohráli na domácím poli s Motorem České Budějovice 1:4. Na toto deváté kolo Tipsport extraligy do Brna přijelo necelých sedm tisíc fanoušků, kteří oba týmy celou dobu podporovali.

„Měli jsme špatný vstup do utkání a soupeř nám utekl. Moc děkujeme fanouškům za skvělou atmosféru, je to super zase hrát před plnými tribunami. Bohužel jsme zápas nedokázali dotáhnout k vítězství,“ zhodnotil trenér Komety Jiří Horáček.

Hned od začátku byli hráči Motoru aktivnější a nepustili hokejisty Komety pořádně k puku. Už v páté minutě Petr Šenkeřík skóroval na 0:1. Hned o minutu později Jakub Valský unikl dvěma brněnským obráncům a posunul stav na 0:2 ve prospěch hostujících. Hokejisti Motoru ale nevyužili početní výhody a brněnským útočníkům se ani za silné podpory publika nepodařilo dát v první třetině jediný gól.

V začátku druhé třetiny byli výrazně aktivní zejména domácí hráči, nepodařilo se jim však využít hry v protivníkově pásmu a úspěšně vystřelit. Přesilovku neproměnili hráči Motoru a gólman Brna Lukáš Klimeš dokázal ubránit domácí branku. Ve třicáté minutě zápasu hrála dvě minuty početní výhodu Kometa, ale také bezúspěšně. Až tři minuty před koncem druhé třetiny během své druhé přesilové hry proměnil brněnský kapitán Martin Zaťovič přihrávku a dal gól. Druhá třetina tak končila za stavu 1:2.

Poslední třetina začala přesilovkou českobudějovických hráčů, které využil Šenkeřík a posunul skóre na 1:3. Hned poté zahájili domácí hokejisté přesilovku, kde svých šancí nedokázali využít. Brněnští se i v druhé polovině třetiny těžko probojovávali do útoku. Šest minut před koncem utkání využil hostující Milan Gulaš napodruhé přihrávku a skóroval na 1:4. Domácí se snažili útočit, ale zápas skončil jejich prohrou.

„Atmosféra na stadionu byla skvělá, škoda že naši udělali spoustu chyb a prohráli. Věřím, že Kometa ještě zaboduje a dostane se do play off,“ řekl brněnský fanoušek Richard Knoz. Letos se výjimečně účastní Tipsport extraligy patnáct týmů, loni totiž žádný ze zúčastněných nesestoupil. Šedesát kol 29. ročníku nejvyšší české hokejové soutěže potrvá až do začátku března.