Kometa zvítězila po dvou gólech Koblížka nad Vítkovicemi 2:1

Sport

Kometa zvítězila po dvou gólech Koblížka nad Vítkovicemi 2:1 GALERIE collections

Brno - Ve dvanáctém kole Tipsport extraligy v ledním hokeji zvítězila Kometa Brno nad Vítkovicemi 2:1. Dvěma trefami uspěl domácí Radek Koblížek, za hosty snižoval Peter Krieger. Na výhře se rovněž třiceti osmi zákroky podílel domácí brankář Dominik Furch.

Specifický zápas to byl pro amerického útočníka Petera Muellera, který do Brna přijel v roli hostujícího hráče a s kapitánským „céčkem" na hrudi. V dresu Komety strávil čtyři sezóny a patřil k hlavním lídrům týmu, když si připsal za své působení v Kometě úctyhodných 222 kanadských bodů. Ve Winning Group aréně se dočkal skvělého přivítání, když po utkání znělo celým stadionem jeho jméno.

Úvodní minuty zápasu patřily hostům z Vítkovic, když se několika nebezpečnými pokusy snažili překonat Dominika Furcha, avšak marně. Největší příležitost měl na hokejce hostující Rostislav Marosz, který se v bezprostřední blízkosti Furcha pokusil o střelu z voleje, domácí brankář však dokázal puk vyrazit. Tlak hostujícího týmu překazilo vyloučení Petra Chlána a domácí tak měli výhodu přesilové hry. Tady se Kometa v čase 9:43 ujala vedení 1:0, když se na mezikruží dostal osamocen k puku Radek Koblížek a povedenou střelou kolem vyrážečky Lukáše Klimeše otevřel skóre utkání. Po vstřelené brance měli převahu na ledové ploše Brňané, ale druhou branku se jim přidat nepodařilo. Rovněž hosté měli příležitost vyrovnat z přesilové hry, když se provinil domácí útočník Martin Zaťovič. Střely Lakatoše, Muellera i Bukartse však skvělými zákroky vychytal Furch a do šaten tak šli domácí s jednobrankovým vedením.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky se ve vlastním oslabení dostal k šanci skórovat hostující Lakatoš, jeho pokus však neměl gólové parametry a na výborně chytajícího Furcha hosté nevyzráli ani tentokrát. Na druhé straně kluziště zase pokus domácího Holíka vychytal Klimeš. Ve zbytku třetiny už to byla domácí Kometa, která diktovala tempo hry. Do velké šance se ve 32. minutě dostal domácí Eduard Šále, na brankové čáře však jeho střelu vynikajícím zákrokem vychytal Lukáš Klimeš a držel tak stále naděje hostů na vyrovnání. Hokejisté Vítkovic ale doplatili na nedisciplinovanost, když v početní převaze mohli vyrovnat, ale za nesportovní chování se nechal vyloučit Marosz a hrálo se na obou stranách ve čtyřech. Druhé třetině kralovali oba brankáři, kteří nepustili ani jednu střelu za svá záda a Kometa Brno si tak dokázala udržet vedení 1:0.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté, ale znovu to byl Furch, který pokryl všechny pokusy Vítkovic v úvodu třetiny. V čase 43:28 se ale fanoušci domácích, ve slušně zaplněné Winning Group aréně, radovali podruhé a znovu to byl výborně hrající Radek Koblížek, který s pukem projel až na pravý kruh, kde se odhodlal ke střele a pokusem do protipohybu Lukáše Klimeše rozvlnil síť hostující brány a navýšil vedení na 2:0. Hned po gólu se hosté snažili o snížení skóre, ale proti byl Furch, který nejprve zlikvidoval střelu Lakatoše a následně jej nedokázal překonat ani Marosz. Snížení na 2:1 se dočkali hostující fanoušci v čase 51:05, když se po přihrávce od Willie Raskoba dostal k puku Peter Krieger a střelou v pádu dokázal se štěstím z bezprostřední blízkosti překonat Furcha. Po zbytek utkání to pak byli hokejisté Vítkovic, kteří se snažili o vyrovnání, avšak ani jedna střela neskončila v bráně. Téměř šest tisíc fanoušků ve Winning Group aréně sledovalo důležitou výhru Komety Brno, která se tak posunula na čtvrté místo v tabulce a stáhla ztrátu na vedoucí Pardubice na dva body. Vítkovicím po dnešní porážce patří druhá pozice v tabulce Tipsport extraligy.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Diváků: 5819 diváků
Góly a asistence: 10. Koblížek (Strömberg, Sallinen), 44. Koblížek (Ščotka) – 52. Krieger (Raskob, Mueller)
HC Kometa Brno: Furch (Jekel) – Ščotka, Ďaloga, Kučeřík, Holland, Hrbas, Kundrátek (A), Gulaši (A) – Flek, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Koblížek – Kollár, Zbořil, Šalé – Dufek, Sallinen, Kratochvíl.
Trenér: Martin Pešout
HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Stezka) – Mikuš (A), Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (C) – Dej, Marosz, Lakatoš (A) – Kalus, Lindberg, Fridrich – Lednický, Chlán, Vildumetz.
Trenér: Miloš Holáň

Statistiky utkání:
Střely na bránu: 25:39
Vyloučení: 2:4
Využité přesilovky: 1:0

Ohlasy trenérů:
Martin Pešout (HC Kometa Brno): Bylo vidět, že proti sobě hrají mužstva, která momentálně mají výbornou formu. Soupeř pod dojmem, že je na prvním místě a na vítězné vlně výborně začal. My jsme chtěli začít trochu opatrněji, abychom ho nepustili do vedení. Tam nás podržel Furch. Pomohl nám gól z přesilovky a potom to bylo výborné utkání nahoru dolů. Když jsme dali druhý gól a mysleli si, že je rozhodnuto, tak se ukázalo, jak je soupeř silný. Zápas jsme vyhráli bojovností a skvělým výkonem brankáře.
Miloš Holáň (HC Vítkovice Ridera): Viděli jsme vynikající utkání ve výborné atmosféře, kde se ze začátku utkání předvedli skvělými zákroky oba brankáři. Myslím si, že v úvodu utkání jsme byli lepším týmem. V prvních osmi minutách jsme soupeře dostali pod tlak, měli jsme dvě tři tutové šance. Nepodařilo se nám dát gól a v oslabení jsme naopak inkasovali a od té doby jsme se nemohli do utkání vrátit. Ve druhé třetině byly šance na obou stranách a hrál se parádní hokej. Třetí třetina pro nás začala nešťastně, když jsme po nějakých šancích dostali gól z protiútoku. Tam už to s námi nevypadalo moc dobře, ale hráči v sobě i přesto našli sílu. Po krásné akci skóroval Krieger a zbývalo ještě dost času na vyrovnání. Zatlačili jsme soupeře, měli jsme pár šancí. Nepřálo nám ale štěstí a Brno tak dokázalo výhru udržet.