Futsalisté MUNI po strhujícím obratu slaví postup do play-off

Sport

Výhrou v závěrečném utkání základní skupiny si tým MUNI zajistil účast v play-off Univerzitní futsalové ligy. Foto: Václav Knoth

Brno - V posledním utkání základní skupiny dnes futsalisté MUNI změřili síly s výběrem Ostravské univerzity a po strhujícím obratu zvítězili v bohunické hale 3:2. V severomoravské skupině si tak reprezentanti Masarykovy univerzity s 9 body zajistili druhé místo, které znamená postup do vyřazovací části Univerzitní futsalové ligy.

Hosté z Ostravy potřebovali nutně vyhrát, aby udrželi šanci na postup, zatímco hráčům MUNI teoreticky stačilo uhrát remízu. Z obou týmu však od prvních vteřin utkání byla cítit touha po vítězství nehledě na pořadí v tabulce a matematické kombinace znamenající postup. Zápas začal ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách palubovky. Hra MUNI v prvním poločase vycházela z naučených signálů a postupné kombinace. Ostravští naopak hrozili z rychlých protiútoků a udržovali brankáře MUNI Fialu v provozní teplotě. Ten se zaskvěl několika pohotovými zákroky. V 9. minutě prvního poločasu už byl ale na prudkou střelu po rohovém kopu krátký a hosté šli do vedení. Brněnští futsalisté si vytvářeli stále více šancí, trápila je však nepřesná koncovka. V 16. minutě navíc hosté po nenápadné akci zvýšili vedení na 0:2.

O poločasové pauze hráči MUNI pravděpodobně absolvovali rychlokurz efektivního zakončování a střelecké potence. Hned třináct vteřin po začátku druhé půle se prosadil nekompromisní střelou bodlem navrátilec do sestavy MUNI Jakub Sznapka. Neuběhla ani minuta a domácí se radovali podruhé, když domácí Sehnal v blízkosti ostravské branky obětavým skluzem zachytil míč a následně ho posunul Kokorskému, který srovnal na 2:2. „V prvním poločase jsme plnili úkoly, které jsme si před zápasem stanovili. Mohli jsme ještě přidat. Do druhého poločasu jsme ale přišli úplně ospalí a hned v první minutě jsme zahodili předešlých dvacet minut dřiny,“ popisoval hráč Ostravské univerzity Matyáš Blahuta. Následná pasáž utkání byla plná tvrdých soubojů na hranici futsalových pravidel. Oba týmy se soustředily hlavně na defenzivu. Obrat dokonal zkušený Jan Hromek, když se ve 13. minutě druhého poločasu zjevil za ostravskou obranou a technickou střelou pod břevno překonal brankáře. Hosté na to reagovali riskantní hrou bez brankáře s pěti hráči v poli. Výběr MUNI ale tuto herní situaci skvěle ubránil a po výhře 3:2 mohl slavit postup do play-off. „Dneska jsme odehráli asi nejlepší zápas ve skupině. Obrovsky nás podržel Tom Fiala v brance. Na konci nás soupeř dostal pod tlak, ale my jsme na hřišti nechali všechno a jsme rádi za výhru proti kvalitnímu soupeři,“ hodnotil utkání kapitán MUNI Tomáš Šperka.