Brněnský Hattrick dělí od sestupu jediná prohra

Sport

Další zápas série odehraje brněnský Hattrick v úterý v Pardubicích. Foto: Ondřej Kolajta

Florbalisté Hattricku Brno nezvládli druhý herní víkend a v druhé sérii Play Down Livesport superligy prohráli s Pardubicemi 1:3 na zápasy.

Brno – Hala v brněnských Maloměřicích o víkendu hostila druhou sérii Play Down mezi domácím Hattrickem a hostujícími Pardubicemi. Minulý týden odehráli Brňané dvě utkání na palubovce Pardubic, kdy první utkání zvládli v poměru 7:4. V druhém zápase pak podlehli pardubickým sokolům až v samostatných nájezdech. Do sobotního utkání se nastupovalo za nerozhodného stavu 1:1.

Třetí zápas rozehráli lépe hosté, kteří v první třetí odskočili do vedení 1:3. „První třetinu jsme nezvládli. Soupeř byl rychlejší, důraznější v osobních soubojích a vytěžil z toho dvoubrankový náskok,“ hodnotil první třetinu sobotního utkání útočník Hattricku Brno Matěj Bednář. Druhá třetina vyšla lépe domácím, kdy v závěru prostřední části dotáhli skóre na rozdíl jediné branky. Závěrečnou třetinu ale zvládli lépe Pardubice, kdy za nerozhodného stavu skóroval kapitán sokolů Přemek Pakosta a rozhodl tak o druhé výhře svého týmu.

Nedělní utkání probíhalo v klidnějším tempu. Po čtyřiceti minutách ukazovala výsledková tabule nerozhodný stav 0:0. O vítězi tak musela rozhodnout poslední třetina, ve které po chybě domácího útočníka zavěsil míček pod horní tyč zkušený pardubický střelec Martin Zozulák.

Hosté po několika minutách přidali další dvě trefy a Brňané byli nuceni vyzkoušet hru bez brankáře, která se jim nevyplatila a čtvrté utkání v sérii prohráli 0:6. „Bylo to náročné utkání, ale musím pochválit kluky za výbornou obranu a skvělé bloky. Dalo se předpokládat, že tým, který dá gól jako první, vyhraje i celý zápas,“ okomentoval čtvrtý zápas brankář Pardubic Martin Haleš, který svým stoprocentním výkonem přiblížil svůj tým k setrvání v České superlize.

Naopak hráči Hattricku se ocitli v těžké situaci. Od sestupu do nižší soutěže je dělí jediná porážka a v úterním zápase na půdě sokolů musí vyhrát. „Je to nepříjemná situace a jsme si vědomi důležitosti úterního zápasu. Většina z nás už si bojem o záchranu prošla, ale nikdy jsme nebyli tak blízko sestupu. Musíme zabojovat a doufat, že sérii dokážeme otočit,“ přiznal kapitán Hattricku Jakub Procházka po nedělním utkání.

V případě prohry by tak brněnský Hattrick automaticky spadl do nižší ligy a vítězné Pardubice by čekala další série s jedním z finalistů první ligy. Finále první ligy je po dvou odehraných zápasech mezi Bulldogs Brno a Karlovými Vary nerozhodně 1:1.