Žabinští Vlci porazili Chomutov a poprvé v historii si zahrají v play-off 1. Futsal ligy

Sport

Dominik Havlín při rozehrávce. Foto: Lucie Bednářová

Brno - Žabinští Vlci Brno v pátek od osmi hodin v rámci 21. kola nejvyšší tuzemské futsalové ligy v Městské hale Modřice změřili síly s Baníkem Chomutov. Gólově bohaté utkání ovládli domácí Vlci 11:7 a před posledním kolem základní části se posunuli na 7. místo tabulky.

Utkání začalo ve vysokém tempu. Šance si tvořily oba týmy, otěže však rychle převzali domácí a díky třem asistencím nejlepšího nahrávače Vlků Chrásciny vedli po deseti minutách 3:1. Když Vlci vedli v 16. minutě už 5:1, zdálo se, že je utkání rozhodnuto. Následovalo ale rychlé vystřízlivění v podobě tří branek chomutovského Lukáše Kroka v rozmezí tří minut, jedenáct vteřin před koncem prvního poločasu se navíc prosadil hostující Špicar. Do kabin tedy hráči odcházeli za nerozhodného stavu 5:5.

„Určitě jsme trochu polevili v koncentraci, ale soupeř dal rychlé góly a narostla mu křídla, to se ve futsale stává,“ komentoval závěr prvního poločasu trenér Žabinských Vlků Radek Toman.

Gólové hody pokračovaly i ve druhém poločase. Pouze pět minut stačilo k tomu, aby na ukazateli skóre svítil stav 7:7. Ve 26. minutě utkání se poprvé na palubovce objevil dvaadvacetiletý Jakub Koutný a hned při svém prvním střídání zajistil Vlkům vedení 8:7. Tato branka byla nakonec i vítězná. O dvougólový rozdíl se ve 36. minutě tvrdou střelou z dálky postaral Havlín, v poslední minutě Vlci ještě dvěma góly navýšili vedení na konečných 11:7.

1. česká futsalová liga

Žabinští Vlci Brno - Oxyworld Baník Chomutov 11:7 (5:5)

Branky: 4. Chroust (Chráscina), 7. Formáček, 10. Havlín (Chráscina), 15. Hansl, 16. Formáček (Havlín), 22. Hansl (Pfeffer), 25. Hansl (Chroust), 26. Koutný (Hansl), 36. Havlín, 40. Formáček (Kratochvíl), 40. Koutný (Formáček) – 7. Kasal, 17. Krok, 19. Krok, 20. Krok, 20. Špicar (Jelínek), 21. Kasal (Krok), 24. Kasal (Krok).

Návštěva: 271

Rozhodčí: Lukáš Jurča, Jan Kliner, Martin Kabeláč

Delegát: Lubomír Rek

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Navíc jsme nepřijeli v nejsilnější sestavě. Chybělo nám pár důležitých hráčů, ale na to se samozřejmě nechceme vymlouvat. Nakonec jsme neodehráli špatný zápas, ale Vlci byli lepší a zaslouženě zvítězili,“ hodnotil utkání asistent trenéra Chomutova Martin Boček.

Tři body z utkání proti Chomutovu pro Vlky znamenají historický úspěch v podobě účastí v nadstavbové části 1. Futsal ligy. „V play-off s největší pravděpodobností narazíme na Chrudim nebo Plzeň. Jestli chceme s takovými týmy pomýšlet na úspěch, musíme se zlepšit úplně ve všem,“ popisoval trenér Vlků Toman. Poslední zápas základní části odehrají Vlci v pátek 8. března v Plzni.