Zbrojovka ukončila mizernou sérii a pod novým trenérem zvítězila

Sport

Stadion před začátkem zápasu Foto: Jakub Řehoř

Brno - Domácí Zbrojovka Brno pod vedením nového trenéra Martina Haška porazila v dvacátém sedmém kole české Fortuna ligy Pardubice s výsledkem 2:1. Po nevýrazném prvním poločase bez vyložených šancí se v tom druhém dvakrát do brány trefil brněnský střelec Jakub Řezníček. V nastaveném čase upravoval skóre Ladislav Krobot. Brnu pomohlo v závěru i video, díky kterému byla odvolána penalta na konci utkání.

Brno i Pardubice potřebovaly v tomto utkání zvítězit. Oba kluby totiž bojují o záchranu v nejvyšší české fotbalové soutěži. V prvním poločase si ani jeden tým nevytvořil vyloženou šanci, a tak odcházely do šaten za bezbrankového stavu.

Brněnský trenér se o poločase rozhodl sáhnout do základní sestavy a vyslal do druhé půle dva nové hráče, Michala Ševčíka a Jana Hladíka. „Naše taktika byla v prvním poločase neinkasovat a o přestávce si řekneme co dál. Situaci jsme vyhodnotili tak, že potřebujeme poslat do hry rychlé a silné hráče, což se nám nakonec vyplatilo,“ uvedl po zápase trenér domácích Martin Hašek.

Oba střídající hráči se zapojili do akce, která vyústila v první gól utkání. Ve čtyřicáté sedmé minutě vybojoval míč u rohového praporku Ševčík, předal ho Hladíkovi a ten přihrávkou našel ve vápně Jakuba Řezníčka. „Věděli jsme, že zápas bude o jednom gólu, a ten jsme bohužel obdrželi první po naší ztrátě v rohu hřiště,“ konstatoval na tiskové konferenci trenér Pardubic Radoslav Kováč.

Zbrojovka se potom stáhla do obranného bloku a odolávala tlaku Pardubic. Brnu se podařilo útoky odrazit a v sedmdesáté šesté minutě skórovat znovu do sítě hostů. Na levé straně se uvolnil Šimon Falta a poslal centr do pokutového území. Balón si našel opět Řezníček a uklidil jej hlavou za záda brankáři Florinu Nitovi. „Jsem za oba góly moc rád. Stál jsem ve správný čas na správném místě a splnil svůj hlavní úkol, kterým je dávat góly,“ řekl po zápase autor dvou brněnských branek Jakub Řezníček.

Pardubice nejvíc hrozily z rohových kopů. Ve třetí minutě nastavení právě z rohu snížili hosté skóre. Centr Michala Hlavatého na přední tyči prodloužil Pavel Černý a na zadní tyči balón uklidil do branky Ladislav Krobot.

Zápas ale ještě z daleka nebyl u konce. Hned po rozehrávce se Pardubice vrhly do útoku a snažily se vsítit vyrovnávací gól. V pokutovém území došlo k souboji Tijaniho s Krobotem a rozhodčí Pavel Orel odpískal pokutový kop. Do hry však zasáhnul videorozhodčí a na jeho popud se Orel šel kouknout na video, po kterém penaltu nakonec odvolal. „Cítil jsem, jak mě někdo v souboji kopnul do stehna, a očekával jsem penaltu. Rozhodčí ji ale po zhlédnutí videa odvolal,“ řekl pardubický hráč Ladislav Krobot.

Zbrojovka si tak oddechla a připsala si důležité tři body. Navíc pod novým trenér, kterým je od úterý Martin Hašek. Ten na lavičku usedl poprvé po třech a půl letech. Brno přerušilo sedmizápasovou šňůru bez výhry a drží se na dvanáctém místě ligové tabulky. Pardubice se po prohře dál nachází na posledním místě. Zbrojovka odehraje další klíčový duel v cestě za záchranou v Liberci. O záchranu bojují i Pardubice, které doma čeká derby proti Hradci Králové.

FC Zbrojovka Brno - FK Pardubice 2-1

Góly

Domácí: Řezníček 47., 76.

Hosté: Krobot 90. +3

Sestavy

Domácí: Berkovec – Hlavica, Tijani, Štěrba, Koželuh – Alli (Rogožan 90. +1), Fousek (Ševčík 46.), Falta (Blecha 90. +4), Granečný – Řezníček (C), Nečas (Hladík 46.)

Hosté: Nita – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Kostka (Sychra 88.), Hlavatý, Vacek, Janošek (Krobot 78.), Darmovzal (Pikul 56.) – Černý (C)