ONLINE: Domácí formu brněnské Komety otestuje pražská Sparta

Sport

Zakončení Filipa Chlapíka v zápase s Kometou.

Brno - Kometa drží úctyhodnou sérii čtyř domácích vítězství v řadě, na brněnský led ovšem přijede soupeř hodný výzvy. Pražská Sparta má v letošní sezoně extraligy vůbec nejvíce výher na ledě soupeřů, Sparťany zdobí především jednoznačně nejlepší defenziva soutěže. Tradičně třaskavý duel můžete sledovat v textové online reportáži na našem webu, úvodní buly utkání je naplánováno na nedělních 17 hodin.

Kometa v této sezoně na favority umí, na domácím ledě porazila Pardubice i  Mladou Boleslav. Podaří se jí přidat další cenný skalp do sbírky?

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:1

1:1, 0:0, 0:0, (0:0), (1:0)

Poslední aktualizace 20. 10. 2024 23:44

ONLINE: HC Kometa Brno - HC Sparta Praha - ukončeno

65 Konec zápasu

Kometa vítězí ve třináctém kole Tipsport extraligy a poráží pražskou Spartu 2:1 po samostatných nájezdech. Autorem vítězného nájezdu je slovenský centr Andrej Kollár.

65 Vladimír Postava neproměňuje svůj nájezd

Vladimír Sobotka si najel do obtížné pozice a Michal Postava přisuzuje Kometě bod navíc.

65 Kristián Pospíšil neproměňuje svůj nájezd

Kristián Pospíšil si zkusil prohodit puk mezi bruslemi, kotouč mu ale v klíčový okamžik ujel.

65 Pavel Kousal neproměňuje svůj nájezd

Pavel Kousal si přibrzdil před brankářem a orazítkoval spojnici brněnské branky.

65 Andrej Kollár proměňuje svůj nájezd

Andrej Kollár vsadil na bekhendovou kličku a rozvlnil síť za Kořenářem.

65 Tomáš Hyka proměňuje svůj nájezd

Tomáš Hyka se s tím nepáral a přesnou ranou do pravého horního růžku branky nedal Postavovi sebemenší šanci.

65 Lukáš Cingel proměňuje svůj nájezd

Lukáš Cingel ukázal šikovné ruce a perfektním naznačením kličky zaskočil bezmocného Kořenáře.

65 Horák neproměňuje svůj nájezd

Roman Horák naznačil ruský blafák a vydal se do forhendové kličky, kterou Postava zastavil betonem.

65 Adam Zbořil proměňuje nájezd

Adam Zbořil si najel ve velké rychlosti a povedeným bekhendovým blafákem posílá kotouč do sítě.

65 Aaron Irving proměňuje nájezd

Nájezdový specialista Aaron Irving usměrnil hrací předmět mezi betony Postavy.

65 Konec prodloužení

Skvělý výkon obou brankářů posílá dnešní duel do nájezdové loterie.

64 Brankáři drží nerozhodný stav

Tomáš Hyka střílel ze slibné pozice přes hradbu hráčů, puk si našel cestičku pod horní tyčku. Michal Postava exkluzivně zasahuje lapačkou a nastartoval samostatný únik Jakuba Kose. Útočník Komety zvolil tváří v tvář sparťanskému gólmanovi zakončení k pravé tyči, puk se po zákroku Kořenáře otřel o brankovou konstrukci.

63 Komety unikla jisté smrti

Salomäki si vybruslil s kotoučem na osu a zdánlivě propálil brněnského brankáře. Postavovi propadl puk několik centimetrů před brankovou čáru, jistý gól z dorážky zastavil obětavý Hynek Zohorna.

62 Kempný proti přesile ztratil

Michal Kempný neobdržel potřebnou podporu v útočném pásmu a svou přihrávku nasměroval do hokejky domácích.

61 Sparta začíná prodloužení na puku

Pražané vítězí na vhazování a vydávají se do třetiny domácích. Tam ovšem ztrácí puk při souboji na hrazení a rozehrávat může Kometa.

60 Konec třetí třetiny

Ani ve třetí části se skóre neměnilo, na třetí trefu zápasu čekáme téměř 50 minut. O vítězi dnešního utkání rozhodne prodloužení tří proti třem, případně budou následovat nájezdy.

58 Zaváhání hostů mohlo stát Spartu zápas

Hosté zazmatkovali při rozehrávce a málem z toho byla rozhodující trefa zápasu! Konečný vystihl přihrávku podél mantinelu a předal hrací předmět na pravý kruh, kde se nacházel Jakub Kos. Ten nepříjemně vypálil do protipohybu Kořenáře, sparťanský gólman se blýskl perfektním zákrokem vyrážečkou.

57 Postava přerušuje tlak Sparty

Salomäkiho zradil kotouč při zpracování a v brankovišti sáhl do jeho pokusu skvělý gólman Postava.

55 Gulaši pálí od modré

Michal Gulaši si troufl na ambiciózní střelu od modré. Před brankou hostů nikdo nestínil a Kořenář bez potíží vyráží puk betonem.

54 Kometa hlásí vyprodáno

Brněnská Kometa poprvé v sezoně hlásí vyprodáno. Do Winning Group Areny si našlo cestu 7700 diváků.

42 Lajunen vynulován Postavou

Jani Lajunen se procpal k dorážce Řepíkovy střely do betonu a nadvakrát se pokusil překonat Postavu. Brankář Komety nejprve zasáhl betonem po hbitém přesunu, při druhé střele zpoza branky vyrazil kotouč ke hrazení.

41 Kometa míří do oslabení

Vynikající pohyb Tomáše Hyky donutil Lukáše Cingela k jasnému podrážení. Sparta si znovu vyzkouší početní výhodu.

50 Gulaši málem vstřelil výstavní vlastňák

Michal Gulaši se dostal ve vlastním pásmu pod tlak a zbrkle mu ujel puk směrem k vlastní brance. Šokující rozhodnutí zaskočilo Postavu, kterému projel puk mezi betony. Kometu velmi šťastně zachránila levá tyčka brněnské svatyně.

49 Sparta stupňuje tlak

Mašín se šikovně uvolnil na pravé straně kluziště a chytře shodil puk mezi kruhy, kde se do kotouče opřel Kryštof Hrabík. Zakončení z první mířilo pod horní tyčku, Postava po několikáté neskutečně zakročil.

48 Sobotkova otočka rozezvučila beton

Vladimír Sobotka si zpracoval vzdušný pas z modré čáry a bleskovou otočkou zaskočil domácí obranu. Postava okamžitě zapadl do postoje a betonem vykryl nepříjemný přízemní pokus.

47 Aktivní Kousal je při chuti

Pavel Kousal hýří aktivitou a opět vyzkoušel pozornost strážce domácí svatyně. Bývalá mladoboleslavská hvězda zamířila z levého kruhu do ramena vyjetého Postavy.

45 Davidson nezamířil mezi tři tyče

Brandon Davidson nadvakrát poslal bombu z vrcholu levého kruhu, ani v jednom případě se jeho projektil nevešel pod horní tyčku.

44 Kousal ukazuje šikovné ruce

Pavel Kousal kouzlil s kotoučem na hokejce ve středním pásmu, když si prohodil hrací předmět mezi bruslemi a vypálil do hradby těl brněnských obránců.

42 Kometa je pod tlakem

Sobotka si zorganizoval své spoluhráče a ihned po vyhraném buly pěknou kombinací vyslali do velké šance Valtteriho Kemiläinena. Sparťanský obránce naznačil zakončení z první a poté vystřelil nepříjemnou jedovku nad lapačku Postavy. Puk pouze rozezvučil horní tyčku brněnské svatyně.

41 První akce třetiny patří Spartě

Sparťané ovládli také úvodní vhazování třetí třetiny a založili první útočnou akci periody. Ščotka nakonec vystihl přihrávku přes osu hřiště a vyhodil na zakázané uvolnění.

40 Konec druhé třetiny

Ve druhé třetině jsme dalšího střelce nenašli, po čtyřiceti minutách stále platí nerozhodný stav 1:1. Velkou show předvedli v prostřední periodě gólmani obou týmů, když si dohromady připsali 21 zákroků a třetí gól v zápase nepřipustili. O vítězi se tak rozhodne ve třetí třetině, případně bude následovat prodloužení a nájezdy.

39 Postavův zákrok zachraňuje domácí

Roman Horák urputně bojoval o kotouč před brankou Komety a po vyhraném osobním souboji stál sám před brněnským strážcem branky. Pod tlakem provedl forhendovou kličku a po ledě usměrnil puk mezi tři tyče, brněnský Postava se ovšem ze všech sil natáhl a betonem zastavil obrovskou příležitost.

38 Pohyb Hyky dělá Kometě problémy

Tomáš Hyka se kvalitně uvolnil od svého strážce na levé straně kluziště a přízemní nahrávkou přes brankoviště hledal střelce třetí dnešní branky. Slibný pas nakonec adresáta nenašel a puk míří do rohu hřiště.

36 Mikliš trestuhodně míjí

Pavel Kousal byl první u odraženého kotouče, zvedl hlavu a skákavou přihrávkou vybídnul ke skórování volného Ondřeje Mikliše. Ten si ještě srovnal puk na hokejku a z minimální vzdálenosti minul levou tyčku o několik centimetrů.

36 Pospíšil znovu v šanci

Ďaloga si poradil s dvěma protihráči hbitou kličkou a okamžitě posílal puk po ledové ploše do brankoviště. Tato přihrávka hledala rozjetého Pospíšila, brněnský útočník byl ovšem na prudký pas příliš krátký.

34 Kollár podruhé netrefuje

Andrej Kollár přečetl úmysl hostující obrany a uzmul hrací předmět na hrazení. Následně si vybruslil přímo před Kořenáře, v zakončení ovšem pouze nastřelil výstroj sparťanského gólmana.

33 Gulaši zkouší štěstí od modré

Sedmý bek Komety Michal Gulaši se dostal na ledovou plochu a dvěma bombami vystrašil sparťanskou defenzivu. Jeho pokusům chyběla dostatečná přesnost a kotouč v obou případech přeletěl branku hostů.

32 Aktivní Sparta blízko druhé brance

Sparta minutu v kuse držela kotouč v útočné třetině a Postava musel několikrát likvidovat velké šance hostujících střelců.

30 Konečný v zakončení neuspěl

Brněnský centr Jakub Konečný chytře vystihl rozehrávku Sparty a nebezpečně pálil z mezikruží. Kořenář si výborně vyjel a úspěšně zmenšil střelecký úhel domácímu forvardovi.

28 Kometa pálí vekou šanci

Hynek Zohorna prokličkoval mezi hostujícími obránci na levém kruhu a nesobecky shodil puk na Kristiána Pospíšila, který ho usměrnil mezi tři tyče. Kořenář se bleskově přesunul a betonem zachraňuje pražskou Spartu.

27 Kousal trefuje blok

Pavel Kousal překvapil domácí obranu u hrazení, když se bekhendovým blafákem dostal na střed kluziště a zápěstím poslal projektil na brněnskou svatyni. Domácí defenziva včas skočila do střely a vytečovala hrací předmět do ochranné sítě.

25 Kometa váhá v přesilovce

Pospíšil operoval s kotoučem na pravém kruhu a několikrát si narazil puk s aktivním Hynkem Zohornou. Pospíšil dlouho váhal a v ideální moment nevypálil.

24 Sparťané opět míří na trestnou lavici

Domácí opět na přesilovce nic světoborného nepředvedli, ihned po vypršení trestu pro Horáka se ale Sparťané znovu proviňují proti pravidlům. Miika Salomäki ukázkově podrazil Pospíšila rozhodčí znovu zvedá ruku.

22 Další oslabení pro Spartu

Roman Horák šel důrazně do osobního souboje na středu kluziště a hráč Komety padá na ledovou plochu. Sparťanský útočník si na dvě minuty odpočine na trestné lavici.

21 Sparta vítězí na úvodním vhazování

Sobotka zvítězil na úvodním vhazování druhé třetiny a Sparta se okamžitě pustila do rychlého útoku. Nebezpečný útok musel na poslední chvíli hasit brněnský Martin Zaťovič.

20 Konec první třetiny

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a zatím máme po jednom gólu na obou stranách. V deváté minutě otevřel skóre sparťanský Filip Chlapík po exkluzivní individuální akci Tomáše Hyky a hosté šli z krátké přesilovky do vedení. Kometa odpověděla již po 89 vteřinách, když z nedůrazu hostující obrany těžil slovenský centr Andrej Kollár, jenž z těžkého úhlu procpal touš do sítě. Vyrovnané utkání bude pokračovat po první přestávce.

19 Kometa vyvíjí tlak

Hynek Zohorna si v pásmu hostů vyměnil několik kreativních pasů s Kristiánem Pospíšilem. První jmenovaný nakonec předržel puk a kýžené zakončení mezi tři tyče nepřišlo.

17 Kořenář drží Spartu

Jakub Kos si odskočil na pravém kruhu a dostal přesnou přihrávku od Konečného. Ze skvělé střelecké pozice vyslal ostrý golfák a sparťanský Kořenář musel vytáhnout vynikající zákrok lapačkou.

16 Zlomená hokejka zastavuje útok

Sparťané sehráli pohlednou kombinaci na pravém kruhu a posunuli puk na modrou čáru, kde se do něj opřel Michal Kempný. Při pokusu o impozantní bombu se mu zlomila hokejka a do brejku jdou domácí.

14 Nevýrazná přesilovka Komety

Kometě v této sezoně početní výhody nejdou a to se potvrzuje také v dnešním duelu. Přesilovka Brna byla extrémně statická a Sparta bez větších potíží vyhazuje kotouč za brněnskou branku.

13 Sparta opět fauluje

Aaron Irving nešťastně zavadil o vracející ho se hráče Komety a sudí posuzuje zákrok jako nedovolený.

10 Kometa rychle vyrovnává

Čtvrtý centr Komety projel obranou jako nůž máslem a vyrovnává skóre dnešního zápasu! Andrej Kollár nabral rychlost ve středním pásmu a po povedeném blafáku zakončoval do betonu Kořenáře. Následně ovšem pokračoval ve své aktivitě a z těžkého úhlu dopravil puk za zmateného sparťanského brankáře. Bez asistence.

8 Sparta otevírá skóre

Sparta se prosazuje z početní výhody a bere si vedení v dnešním utkání! Neskutečný individuální počin předvedl Tomáš Hyka, který se prokličkoval z vlastního pásma až před branku domácích a předal hrací předmět na zlatém podnose Filipu Chlapíkovi, který s lehkostí usměrnil kotouč do odkryté sítě. Asistence: Tomáš Hyka.

7 Kometa jde do čtyř

Hákováním se provinil také brněnský obránce Jan Ščotka a Kometa jde stejně jako Sparta do čtyř hráčů.

5 Vyloučení Sparty

Hynek Zohorna se prosmýkl kolem svého strážce na pravé straně hřiště a nahrával spoluhráči před prázdnou branku. Sparťanský Ondřej Mikliš musel zatáhnout za záchrannou brzdu a hákováním zamezil vstřelené brance. Za svůj zákrok putuje na trestnou lavici.

4 Šance Komety

Říčka vedl protiútok tří proti třem a pokusil se celou situaci vyřešit samostatně. To se ukázalo jako neefektivní a Kometa puk ztrácí.

3 Sparta hrozí

Sobotka si našel prostor na pravém kruhu a pokusil se prostrčit puk mezi bruslemi brněnského obránce směrem na branku. Brankář Postava byl na správném místě a kotouč vyráží mimo nebezpečí.

2 První šance

Sparta vstoupila do zápasu aktivněji a v prvních minutách zasypává Postavu množstvím střel. Gólman Komety zatím bez potíží zasahuje lapačkou.

1 Start utkání

Utkání třináctého kola Tipsport extraligy začalo a dnes nás čeká vskutku pikantní duel. Oba dva celky přišly na poslední chvíli o klíčové hráče. Zatímco kapitán Sparty Miroslav Forman stojí kvůli jednozápasovému disciplinárnímu trestu, hvězdná posila Komety Peter Mueller zase od posledního zápasu onemocněl.