Online: Buldoci jsou zápas od postupu, Pardubice porazili i podruhé

Sport

První barážové utkání vyznělo lépe pro brněnské Bulldogs. Foto: Sokoli Pardubice

Po nepovedeném finále 1. ligy mají florbalisté Bulldogs Brno druhou šanci, jak se po třech letech dostat zpět do Superligy. V prvním zápase baráže vykročili správným směrem, když porazili pardubické Sokoly na jejich půdě 5:8. Druhý zápas začínal dnes v 18 hodin v hale Vodova.

Brno - Získají brněnští Buldoci ve hře o superligu mečbol, nebo Sokoli z Pardubic barážovou sérii srovnají? Na tuto otázku odpověděl druhý vzájemný souboj těchto florbalových týmů, který odstartoval dnes v 18 hodin v městské hale Vodova v Brně. Zápas Stisk přenášel v online reportáži.

Minulou neděli odehrály týmy první zápas baráže, sérii zápasů o postup hranou na tři vítězná utkání, ve kterém Buldoci zvítězili o tři branky, především kvůli povedené prostřední části zápasu. Diváci tak v pardubické hale Dašická přihlíželi prohře domácích, kteří už v předešlém play-down poslali do nižší ligy jiný brněnský tým Hattrick. Sokoli proto jistě doufají, že se jim něco podobného podaří i napodruhé v baráži, a uhájí tak svou superligovou příslušnost.

Pro brněnský celek je naopak účast v baráži poněkud zklamání, protože se jim nepodařilo postoupit napřímo jako vítěz 1. ligy. Velice vyrovnanou finálovou sérii, kdy se hned čtyři z pěti zápasů rozhodly až po základní hrací době, totiž nakonec ovládl tým Hurican Karlovy Vary. Buldokům tak nezbývá než získat poslední volné superligové místo právě v baráži s Pardubicemi.

Bulldogs Brno - SOKOLI Pardubice 4:3

2:2, 2:0, 0:1

Poslední aktualizace 16. 4. 2022 20:05

Online: Srovnají Sokoli krok s Buldoky - ukončeno

60:00 Konec online přenosu

Pardubice znovu nepotvrdily roli favorita a prohrávají také druhé barážové utkání.  Brněnští Buldoci už jsou jen krůček od návratu do nejvyšší soutěže, stačí vyhrát ještě jeden zápas. První ze tří příležitostí se jim naskytne hned v neděli, kdy se znovu představí na domácí palubovce v hale Vodova od 18 hodin. Děkujeme, že jste společně s námi zápas sledovali.

60:00 Nejlepší hráči utkání

Nejlepším hráčem Pardubic se stal Přemek Pakosta, jenž se podepsal pod každou branku hostujícího týmu jedním gólem a dvěma asistencemi. Na domácí straně se nejvíc dařilo Michalu Valachovičovi, který vstřelil dvě branky.

60:00 Konec třetí třetiny

Buldoci ovládli také druhý zápas série. Pardubičtí ve třetí třetině nedokázali dorovnat stav utkání, a Brno se tak dostává do velmi dobré situace. V zítřejším domácím zápase totiž mohou sérii rozhodnout. Pardubicím se udržení v superlize vzdaluje.

59:50 Obrana Buldogů

Buldoci odpalují míček z vlastního pásma a Sokoli už vyrovnání nestihnou.

19:00 Pardubice v šesti

Sokoli zkouší hru v šesti. Kombinace v obraném pásmu Buldogů však zatím k ničemu nevede.

58:41 Timeout Pardubic

Přesilovka se brňanům příliš nepovedla, na jejím konci se do protiútoku dostal Zozulák, ale tentokrát Haltmara neohrozil. Zbývá přes minutu do konce a Pardubice si vybírají oddechový čas.

56:36 Vyloučení

Také Buldoci si zkusí přesilovku. Prix totiž krosčekem sestřelil na mantinel brněnského útočníka. Buldoci tak můžou na konci třetiny znovu odskočit na rozdíl dvou branek.

55:35 Šance Brna

Po jednom z protiútoků se ve skvělé šanci objevil Zajíček, ale Halešovu bránu po křižné nahrávce Surkoše netrefil.

54:30 Otevření hry

Hra se otevřela. Pardubičtí hráči začínají myslet na porážku a napadáním brněnských beků tolik nezajišťují svou obranu.

52:55 Vyhrocení zápasu

V utkání začíná přituhovat. Zákroky jsou stále ostřejší, hráči se naštvaně obracejí na rozhodčí, ale ti zůstávají klidní.

51:10 Šance Brna

Konečný si zpracoval nahození z vlastní poloviny do běhu, čímž se zbavil prvního obránce Pardubic. Druhého si prohodil a následně vystřelil, ale vyjetý Haleš jeho dobrou střelu vyrazil.

48:47 Gól Sokoli Pardubice

🥅 Sokoli přesilovku proměňují. Pakostovu nahrávku na střed využil Kučera. Haltmar byl v tomto případě bez šance.

47:08 Vyloučení

Pardubičtí zkusí brněnskou obranu překonat v přesilovce. Zozulák se u mantinelu prosmýkl kolem Marka, který jej proto zachytil rukou, a vykoledoval si tak od rozhodčích dvouminutový trest.

45:55 Počet diváků

Návštěva utkání je opravdu slušná. Dnešnímu zápasu přihlíží 308 diváků.

43:25 Pardubický zámek

Pardubice teď Brno značně přehrávají. Zozulák sice před prázdnou brankou těsně netrefil poskakující míček, ale Buldoci se v třetí části ještě ani pořádně nedostali na míček.

41:40 Tlak Pardubic

Sokoli si uvědomují závažnost situace a na začátku třetiny dělají Buldogům problémy. Haltmar ovšem brněnské stále drží.

41:12 Skvělí fanoušci

Fanoušci obou týmů jsou velmi aktivní. Halou znějí bubny a pokřiky. "Pardubice, ole!" ženou svůj tým za vyrovnáním pardubičtí příznivci.

40:00 Začátek třetí třetiny

Začíná poslední část dnešního zápasu. Pokud Buldoci udrží vedení, budou mít v barážové sérii velmi výhodnou pozici.

40:00 Konec druhé třetiny

Na čepeli brněnského obránce Marka končí druhá třetina, jež nabídla další dva góly, a Buldoci v ní Sokolům odskočili na rozdíl dvou branek.

39:01 Pardubický nápor

Konec třetiny znovu patří Pardubicím, které však zatím nedokázaly překonat skvěle chytajícího Haltmara v brněnské brance.

36:30 Zákrok Haltmara

Haltmar rychle střihnul nohama, a zabránil tak gólové šanci Šmída, který jej chtěl překonat bekendovým pokusem ze dvou metrů.

36:12 Ostrý zákrok

Domácí Mráz za hostující brankou schytal ostrý zákrok od pardubického obránce a těžko se zvedá z palubovky. Rozhodčí však faul nepíská.

34:20 Šance Pardubic

Obránce Brna Vojtíšek špatnou nahrávkou nabil Zozulákovi na střelu z dobré pozice, avšak Haltmar jeho pokus vychytal.

32:50 Brno je na koni

Buldoci jsou po dvou rychlých gólech na koni. Šance střídá šanci, ale Haleš zatím svůj tým drží.

29:10 Sporná situace

Buldoci málem vedli už o tři branky. Skákavý míček i s gólmanem Halešem tlačil do brány Pešák, kterému se to také povedlo, ovšem rozhodčí píská postavení v brankovišti, a gól proto nemůže platit.

28:28 Gól Bulldogs Brno

🥅 A je tu další brněnský gól. Z ničeho nic se před Valachovičem objevila prázdná branka, kterou bez problémů trefil. Krásnou nahrávku si připisuje Kadavý.

27:51 Gól Bulldogs Brno

🥅 Oranžovo-černé vlajky vlají ve vzduchu, Brno se znovu dostává do vedení. Po jednoduché nahrávce na levý kraj hřiště vystřelil ke vzdálenější tyči Žižka.

25:50 Klidnější rozehrávka

Oba týmy uklidnily svou rozehrávku. Pokud zrovna nejsou pod tlakem soupeřových útočníků, nehrnou se s míčkem hned dopředu a raději si nahrávají na jistotu v zadních řadách.

23:43 Pardubické napadání

Sokoli v druhé části poněkud vytáhli své napadání. Brněnské obránce se nebojí presovat ani za jejich brankou.

21:34 Šance Brna

Po hezké rozehrávce si potáhl míček obránce Mráz, ale jeho střelu zneškodnil pohotovým zákrokem hostující Haleš.

20:00 Druhá třetina začíná

Týmy už nastoupily na palubovku. Druhá třetina právě začíná.

20:00 Konec první třetiny

První třetina končí za srovnaného stavu 2:2. Do zápasu lépe vstoupili hráči Brna, ovšem Pardubice se postupně dostávaly do hry a na konci třetiny byly lepším týmem.

18:30 První formace Sokolů

Především první pardubické formaci s Pakostou, Šmídem a Zozulákem se daří držet míček pod kontrolou a udávat tempo zápasu.

16:00 Uklidnění hry

Pardubice se po vlažnějším startu dostávají více do hry, a ta se tak vyrovnává. Oba týmy jsou také jistější na míčku a nedochází k tolika ztrátám.

13:47 Gól Sokoli Pardubice

🥅 Pardubice znovu vyrovnávají. Šmíd se po chybě brněnského obránce dostal k míčku, zavezl jej k domácí bráně a šikovně jej posunul na střed Pakostovi, který se z dobré pozice nemýlil.

10:40 Pardubický tlak

První pardubické formaci se konečně podařilo na chvíli usadit v útočné třetině, ale výsledná střela Pakosty skončila nad Haltmarovou brankou.

8:55 Obranný blok

Sokolům se nedaří přehrát brněnský obranný blok. Jediné, co jakž takž funguje, jsou dlouhé nahrávky na vysunutého hráče.

7:41 Gól Bulldogs Brno

🥅 Buldoci jsou aktivnější. Při váhavé pardubické rozehrávce získali míček a přečíslení dva na jednoho vyřešil Matěj Surkoš přesnou střelou k bližší tyči.

5:55 Převaha Brna

Situace se obrátila a po obdržené brance má nyní převahu Brno.

2:19 Gól Sokoli Pardubice

🥅 Pardubice srovnávají skóre. Po povedené standartce a přihrávce Přemka Pakosty se střelou po zemi prosadil nejstarší hráč zápasu Martin Zozulák.

1:33 Pardubická odpověď

Po obdrženém gólu však Pardubice převzaly iniciativu a drží se na míčku.

00:04 Gól Bulldogs Brno

🥅 A hned je tu první gól. Buldoci vyhráli buly směrem na soupeřovu polovinu, Michal Valachovič se zmocnil míčku a rychle jej poslal na hostujícího gólmana Haleše, kterému proskočil mezi nohama, a je z toho rychlé vedení domácích. Asistenci si připsal Tomáš Kadavý.

00:00 Utkání je zahájeno

Zápas právě začal.

00:00 Rozhodčí

Rozhodčími dnešního zápasu budou Michal Prouza a Petr Rogowski.

00:00 Vítejte u přenosu

Vítejte u online přenosu druhého barážového utkání mezi Bulldogs Brno a SOKOLI Pardubice. V prvním zápase v Pardubicích vyhráli vicemistři 1. ligy z Brna. Pokud zvítězí i v obou následujících domácích utkáních, postoupí do Superligy v nejkratší možné době.