Brněnské Kometě svitla šance na postup

Sport

První utkání na domácím ledě zvládla lépe Kometa. Foto: Ondřej Kolajta

Třetí utkání předkola play off hokejové extraligy zvládla lépe Kometa. Liberec porazila 4:2 a zajistila si tak šanci na pokračování v bojích o play off. Stav série je po třech utkáních 2:1 ve prospěch libereckých tygrů.

Brno – Domácí prostředí Winning Group arény Brňanům sedí. Ve včerejším utkání porazili svého soupeře 4:2 a prozatím odvrátili konec sezóny. S nepříznivou situací si domácí dokázali poradit především díky skvělému vstupu do utkání. Výhra o dva góly je zatím nejvyšším brankovým rozdílem v probíhající sérii.

Dobrá první třetina přinesla klid na hole domácích. Po trefách z první třetiny Kollára a Vincoura vedla Kometa Brno o dvě branky. Značnou zásluhu na výhře před domácím publikem měl také slovenský útočník Komety Michal Krištof, který se v zápase předvedl hned dvakrát. Ve 23. minutě zvyšoval po nahrávce Jenyše na 3:0. Druhou branku v utkání zaznamenal slovenský střelec v první minutě třetí třetiny, kdy po asistenci Jenyše a Ďalogy přidal čtvrtou branku Komety.

Hráči hostujícího týmu v průběhu zápasu dokázali skórovat pouze dvakrát. Poprvé se prosadil na konci druhé třetiny Michal Birner, který svou trefou snižoval na 3:1. V závěru utkání korigoval stav na konečných 4:2 liberecký David Gríger. „Jsem rád, že jsem na zápas dorazil. Dlouho jsem neviděl hrát Kometu s takovou lehkostí. Pevně doufám, že podíl na výhře neseme i my, fanoušci,“ komentoval utkání fanoušek domácího týmu Filip Krupica.

Předchozí dva zápasy v liberecké Homecredit aréně byly o poznání vyrovnanější. V pátečním utkání zvítězili Bílí tygři Liberec 4:3. Druhé utkání série se muselo rozhodnout až v prodloužení, ve kterém brankou z hole Faško-Rudáše zvítězili domácí 3:2. Pro libereckého útočníka se jednalo o vůbec první gól v sezóně. „Ačkoliv jsem fanoušek Liberce, musím přiznat, že měli Liberečtí nutnou dávku štěstí. Především v druhém zápase byli hráči Komety lepším týmem,“ přiznal po druhém zápase liberecký fanoušek Lukáš Lhota.

Šanci na srovnání série bude mít Kometa Brno už dnes od osmnácti hodin v brněnské Winnig Group aréně. V případě prohry sezóna Brňanům skončí a do další části play off postoupí tým z Liberce.