Kometa porazila Liberec. Hodně pomohl Mueller

Sport

Brno Winning group Arena Foto: Ondřej Ivančak
Brno -

Brno – Ve včerejší dohrávce třináctého kola hokejové Tipsport extraligy vyhrála domácí HC Kometa Brno nad Bílými Tygry Liberec 3:1. V první třetině zápasu oba týmy inkasovaly po jednom gólu. Kometa nedokázala využít tři přesilové hry, které jim soupeř v první třetině nabídl. Na začátku druhé třetiny akci útoku Brněnské první lainy zakončil dorážkou Michal Kryštof. Liberec byl v druhé třetině aktivnější a více kombinoval hru, vyrovnat se mu však nepodařilo. Stav 2:1 trval až do konce třetí třetiny. Necelé tři minuty před koncem zápasu liberecký trenér Patrik Augusta odvolal z brány Petra Kváču a tým zápas dohrál v šesti hráčích na ploše. Střelcem posledního gólu byl brněnský útočník Alexandre Mallet, který se trefil do prázdné brány tři vteřiny před koncem utkání, kterému přihlíželo 5 800 diváků.