ONLINE: V souboji univerzit zvítězili hokejisté MUNI 5:2

Sport

ONLINE: V souboji univerzit zvítězili hokejisté MUNI 5:2 GALERIE collections

Brno - Souboj univerzit ovládla Masarykova univerzita, která výsledkem 5:2 vrátila VUT březnovou porážku z posledního univerzitního derby. Dvěma góly se na výhře MUNI podílel Pavel Tomaník. Zápas sledovalo 7700 diváků a jednalo se tak o nový rekord v divácké návštěvnosti Univerzitní ligy ledního hokeje.

Do utkání vstoupili aktivněji hokejisté Masarykovy univerzity, kteří se dostali do vedení už v čase 5:35, kdy se skvělou střelou od modré čáry trefil Jan Gonos. Druhý gól se HC MUNI podařilo přidat až těsně před závěrečnou sirénou první třetiny. Chyby v obraně VUT a jednoduchého získání puku dokázal využít v čase 19:03 Jakub Voříšek, který tak poslal svůj tým do dvoubrankového vedení 2:0.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Bez tří stovek osm tisíc diváků sledovalo přetrvávající převahu hokejistů MUNI, kteří v čase 28:59 skórovali po třetí, když se dobře postavený Pavel Tomaník dostal k puku na levém kruhu útočného pásma a skrytou střelou mezi dvěma obránci VUT se postaral o třetí a rovněž vítězný gól. Těsně před koncem druhé třetiny pak dokázal navýšit skóre na 4:0 Martin Gergel, který tečoval před brankářem Michalem Martinčíkem pokus od modré čáry Patrika Vašíčka.

Jestli se něco hokejistům Masarykovy univerzity nepovedlo, tak je to úvodní pětiminutovka třetí třetiny. VUT Cavaliers Brno se po brankách Martina Lašáka a Vojtěcha Pernického dostalo zpět do hry a bylo i v dalším průběhu třetí třetiny aktivnější. Tečku za výhrou hokejistů Masarykovy univerzity přidal v čase 54:01 dvougolový střelec Pavel Tomaník, který povedenou střelou z levého kruhu propálil Michala Martinčíka a pečetil vítězství HC MUNI 5:2.

VUT Cavaliers Brno - HC MUNI 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 42. Lašák (Kaukič, Pernický), 46. Pernický (Zemánek, Kaukič) – 6. Gonos (Kadlic, Vašíček), 20. Voříšek (Kadlic, Vašíček), 29. Tomaník (Malenovský, Hasoň), 39. Gergel (Vašíček), 55. Tomaník (Bazala)

Sestavy týmů:

VUT Cavaliers Brno: Martinčík (Vašátko) – V. Pernický, Cekr, Běhal, Jančí, J. Pernický, Lašák – Orsech, Plitko, Pejkovič, J. Malý, Štola, Zemánek, Rogoznik, Kmoníček, Malíř, Kavan, Ďuriš, Pöschl, Kaukič, Balák

HC MUNI: Holub (Král) – Uhříček, Bláha, Věžník, Gonos, Vašíček – Staněk, Malenovský, Voříšek, Bazala, Prokopec, Jakubec, Háněl, Gergel, Drlík, Kadlec, Tomaník, Bartkovský, Machala, Stodůlka, Hasoň

Ohlasy trenérů:

Jiří Čtvrtníček (HC MUNI): „Chystali jsme se na toto utkání jako na každé jiné. Pro kluky to bylo těžké utkání, atmosféra byla skvělá. Hráči se chtěli předvést před vyprodanou halou, podali jsme kvalitní výkon a zaslouženě tak vyhráli. Samozřejmě tam byly momenty, které se nám nelíbily a určitě na nich budeme v budoucnu pracovat. Děkujeme všem fanouškům, že dorazili do haly a mohli tak sledovat velkou hokejovou událost.“

Ladislav Šoukal (VUT Cavaliers Brno): „Soupeři chci prvně pogratulovat k vítězství. První čtyři góly jsme si víceméně dali sami po hrubých školáckých chybách. Před třetí třetinou jsme si něco řekli v kabině a pozměnili systém hry. Bohužel to mělo přijít dříve, protože pak už jsme neměli dostatek času na vyrovnání. Soupeř potom přidal pátý gól a bylo po zápase. Byl to krásný hokej s výbornou diváckou kulisou. Věřím, že si to všichni lidé v hale užili.“

VUT Cavaliers Brno - HC MUNI 2:5

0:2, 0:2, 2:1

Poslední aktualizace 4. 10. 2022 23:30

Univerzitní derby v hokeji MUNI vs. VUT - ukončeno

Poděkování

Ode mě je to z dnešního online textového přenosu vše. Děkuji, že jste sledovali náš přenos. Loučím se s vámi a přeju vám pěkný zbytek večera. Na shledanou.

60:00 Konec utkání

Univerzitní derby mezi VUT Cavaliers Brno a HC MUNI je u konce. HC MUNI dokázali odčinit prohru z března, kdy VUT podlehli 3:2 po prodloužení a dnes vítezí 5:2.

58:31 Vyloučení VUT Cavaliers Brno

Vyloučení v týmu HC MUNI. Jakub Voříšek vyloučen na 2. minuty za hrubost.

52:57 Vyloučení VUT Cavaliers Brno

Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno. Josef Pöschl vyloučen na 2. minuty za hrubost.

55:33 Vyloučení VUT Cavaliers Brno

Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno. Lukáš Kaukič vyloučen na 2. minuty za hákování.

54:21 Vyloučení HC MUNI

Vyloučení v týmu HC MUNI. Jan Gonos vyloučen na 2. minuty za nedovolené bránění.

54:01 Tým Masarykovy univerzity právě vstřelil branku a vede 5:2

Zdá se, že je rozhodnuto. Tlak VUT byl sice po celou třetinu velký, ale MUNI znovu ukazuje, že je v dnešním utkání týmem, který je lepší na puku a rovněž ve fyzické hře Kavalíry z VUT přehrává. Pavel Tomaník se svým důrazem protlačil kolem obránců VUT až na levý kruh odkud vypálil a povedenou střelou i s dávkou štěstí dostává už pátý puk za záda Michala Martinčíka. Asistence: Mirek Bazala

52:00 Univerzitní derby hlásí VYPRODÁNO

Souboj univerzit mezi VUT Cavaliers Brno a HC MUNI sleduje 7700 diváků a je tedy vyprodáno. Jedná se rovněž o rekord Univerzitní ligy ledního hokeje.

48:45 3. Třetina

Martin Gergel se zmocnil puku za bránou VUT, vybruslil si až na pravý kruh v útočném pásmu a vyslal nebezpečnou střelu na Martinčíka. Brankář VUT ukázal svůj skvělý postřeh a puk bezpečně chytá.

47:59 3. Třetina - komerční přestávka

Komerční přestávka. Fanoušci z obou univerzit momentálně bojují svými hlasivkami o to, kdo je hlasitější a pořvávají jeden na druhého své povzbuzující pokřiky.

45:51 VUT Cavaliers Brno vstřelili gól a snižují na 4:2

Aktivita se hráčům VUT vyplatila. Další střela, kterou na bránu MUNI vyslal Vojtěch Pernický už byla nad síly Davida Holuba a VUT Cavaliers Brno tak ještě rozhodně nechtějí zápas prohrát. Asistence: Tomáš Zemánek, Lukáš Kaukič.

44:20 3. Třetina

Atmosféra ve vyprodané Winning Group aréně je stejně skvělá už od začátku zápasu. Co však nabírá na vzestupné tendenci je výkon VUT Cavaliers Brno, kteří teď naprosto ožili a jsou to oni, co dirigují hru. David Holub v bráně MUNI ale předvádí skvělé zákroky.

41:11 VUT Cavaliers Brno snižují na 4:1

VUT Cavaliers Brno snižují na 4:1. Výborným zakončením se blýskl Martin Lašák a ještě tak dává naději VUT na zdramatizování zápasu. Asistence: Lukáš Kaukič, Vojtěch Pernický.

40:00 Konec 2. Třetiny

Právě skončila 2. třetina utkání. Masarykova univerzita tak po dvou třetinách vede už 4:0.

39:40 2. Třetina - VUT Cavaliers Brno oddechový čas

VUT Cavaliers Brno si vyžádali oddechový čas.

39:39 Vyloučení HC MUNI

Vyloučení v týmu HC MUNI. Tadeáš Jakubec vyloučen na 2. minuty za hákování.

38:25 HC MUNI zvýšuje vedení na 4:0

Masarykova univerzita vede už 4:0. Patrik Vašíček uvažoval na modré čáře co s pukem a nakonec se rozhodl vypálit. Jeho prudkou střelu ale ještě před Martinčíkem tečoval Martin Gergel, jenž změnil směr puku do protipohybu brankáře a rozjásal tak tábor fanoušků Masarykovy univerzity už po čtvrté. Asistence: Patrik Vašíček

37:40 2. Třetina

Další šance HC MUNI: Tomaník hledal volného Tadeáše Jakubce, který se středem řítil na Martinčíka. I přes dorážky ale VUT nedopustilo další gól.

35:28 Vyloučení HC MUNI

Vyloučení v týmu HC MUNI. Pavel Tomaník vyloučen na 2. minuty za sekání.

35:29 2. Třetina

Komerční přestávka a v ní další soutěž mezi fanoušky. Zástupci univerzit nyní soupeří ve vědomostním kvízu.

33:04 2. Třetina - šance VUT

VUT má dnes velkou smůlu. Obrovskou chybou teď hokejisté MUNI ztratili puk a Vojtěch Pernický jel sám na Davida Holuba. Mezi kruhy se odhodlal ke střele a snažil se propálit puk pod lapačkou. David Holub ale dnes chytá skvěle a připisuje si další důležitý zákrok v cestě za vítězstvím.

28:59 HC MUNI zvýšuje vedení na 3:0

HC MUNI vede už 3:0. Šimon Malenovský vybojoval puk za bránou a přihrál do jízdy Pavlu Tomaníkovi, který si připravil pozici ke střele z levého kruhu a mezi dvěma obránci VUT dokázal propasírovat puk až za záda Michala Martinčíka. Asistence: Šimon Malenovský, Jan Hasoň

26:20 2. Třetina - komerční přestávka

V další komerční přestávce jsme znovu mohli vidět soutěž o hodnotné ceny. Tentokrát šlo o závod v rychlejším dovozu zásilky společnosti Wolt brankářovi. Rychlejší byla soutěžící z VUT a vyhrává tak poukaz v hodnotě deseti tisíc na nákupy u společnosti Wolt.

23:49 Vyloučení HC MUNI

Vyloučení v týmu HC MUNI. Patrik Vašíček vyloučen na 2. minuty za podražení.

23:11 2. Třetina

Velká šance HC MUNI! Adam Staněk se dostal k puku ve středním pásmu a řítil se sám na brankáře Michala Martinčíka. Zmíněný útočník ale nedokázal dobře zamířit a přestřelil bránu.

Shrnutí 1. Třetiny

První třetina skončila lépe pro celek HC MUNI, když se už v čase 5:35 podařilo skórovat Janu Gonosovi, který krásnou prudkou střelou od modré čáry překonal brankáře VUT. Celou třetinu byla Masarykova univerzita aktivnější a zaslouženě přidala taky druhý gól o který se po důrazném napadání postaral Jakub Voříšek. HC MUNI tak vede nad VUT Cavaliers Brno 2:0. Druhá třetina začne přibližně v 20:05.

20:00 Konec 1. Třetiny

První třetina utkání skončila.

19:03 MUNI právě vstřelila branku

Masarykova univerzita už vede o dva góly. Velkou chybu teď udělala obrana VUT, která zaspala a hokejisté MUNI se řítili do útočného pásma ve třech. Pro volný puk za bránou přispěchal Vojtěch Kadlic, který povedenou přihrávkou vybídl ke skórování Jakuba Voříška, který se nemýlil a s přehledem zakončil puk do brány. MUNI tak vede už 2:0. Asistence: Vojtěch Kadlic, Patrik Vašíček

16:53 Vyloučení HC MUNI

Vyloučení v týmu HC MUNI. Jan Hasoň vyloučen na 2. minuty za krosček.

14:40 1. Třetina

Velkou šanci měl teď hráč VUT Vojtěch Pernický, který se objevil na pravém kruhu zcela sám a pokusil se o rychlou střelu do horní části brány. Skvělým postavením a následným zákrokem mu zabránil ve skórování David Holub.

13:10 1. Třetina

Výborná podívaná probíhá kromě ledové plochy taky v hledišti mezi fanoušky. Proběhla zde soutěž mezi zástupci obou univerzit v pití piva a rovněž v hlasitosti tribun.

12:22 1. Třetina

Další početní výhodu už hokejisté Masarykovy univerzity nedokázali využít. Tlak před brankářem Martinčíkem je ale stále velký a MUNI se tak tlačí za druhým gólem.

8:18 Vyloučení VUT Cavaliers Brno

Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno. Lukáš Kaukič vyloučen na 2. minuty za podražení.

5:35 HC MUNI právě vstřelilo branku

Hokejisté Masarykovy univerzity se ujímají vedení. Patrik Vašíček přihrál na modrou čáru Janu Gonosovi, který skvělou přízemní střelou z příklepu prostřelil Martinčíka a MUNI se tak ujímá zaslouženého vedení 1:0. Asistence: Patrik Vašíček, Vojtěch Kadlic.

4:55 Vyloučení VUT Cavaliers Brno

Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno. Josef Pöschl vyloučen na 2. minuty za podražení.

3:58 Vyloučení VUT Cavaliers Brno

Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno. Jan Malý vyloučen na 2. minuty za nedovolené bránění.

3:45 1. Třetina

VUT Cavaliers se ujalo početní výhody velmi dobře a skvělými střelami ohrožují bránu HC MUNI. David Holub v bráně zatím předvádí důležité zákroky a stav je tak stále nerozhodný 0:0.

1:09 Vyloučení HC MUNI

První vyloučení v utkání. Vyloučen hráč s číslem 98. Jan Hasoň na 2. minuty za podražení.

Slavnostní zahájení zápasu + sestavy

Na ledové ploše momentálně probíhá slavnostní zahájení zápasu. Postupně na ledovou plochu nastoupili jednotliví hráči zápasu a fanoušky ve vyprodané Winning Group aréně přivítali rektoři obou univerzit úvodními proslovy a následně taky vhodili úvodní buly utkání.

VUT Cavaliers Brno: Martinčík (Vašátko) – V. Pernický, Cekr, Běhal, Jančí, J. Pernický, Lašák – Orsech, Plitko, Pejkovič, J. Malý, Štola, Zemánek, Rogoznik, Kmoníček, Malíř, Kavan, Ďuriš, Pöschl, Kaukič, Balák

HC MUNI: Holub (Král) – Uhříček, Bláha, Věžník, Gonos, Vašíček – Staněk, Malenovský, Voříšek, Bazala, Prokopec, Jakubec, Háněl, Gergel, Drlík, Kadlec, Tomaník, Bartkovský, Machala, Stodůlka, Hasoň

Úvodní přehled

Vážení příznivci ledního hokeje. Vítám vás při sledování textového online přenosu z utkání VUT Cavaliers Brno a HC MUNI. Prognózy z minulých let napovídají, že by i dnešní střetnutí ve Winning Group aréně mělo být vyprodáno a my tak budeme moct sledovat velmi napínavou bitvu o krále Brna ve vynikající atmosféře. Utkání startuje v 19:00 a vy jste srdečně zváni na sledování tohoto online přenosu.